Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

S kým by si rád „trsnul“ tanečník Marek Dědík? Budete se hodně divit!

24. května 2022 | 06:00

Vede taneční školu, trénuje sportovní páry, vymýšlí svatební choreografie a pořádá ladies campy (nejen) pro ženy, které potřebují na chvíli utéct od domácích povinností. Na dvojnásobného tátu docela široký záběr. Říká o sobě, že naučí tancovat i to největší dřevo. Kdo je podle něj "nadčlověk" a čím ho dostala herečka Pavla Tomicová?

Tančíte doma se ženou?

Doma netančíme skoro vůbec ani společně nechodíme na plesy ani zábavy. Tančím v podstatě každý den, takže už bych to nedal. Někdy mě chytne rapl a se ženou si zatančíme v kuchyni, to je naše maximum.

Video se připravuje ...
Tanečník Marek Dědík: Do další StarDance by šel hned, ale už ne na parket! • VIDEO: Markéta Reinischová

Na co si rádi zatančí vaši synové Bertram a Dorian?

Nejradši na písničku Měla vlasy samou loknu. Viděli mě ve StarDance, jak na ni tancuju s Martinou Viktorií Kopeckou, a zamilovali si ji. Pak ještě hodně dovádí u duetu Eltona Johna s Duou Lipou Cold Heart.

Ve StarDance jste tančil mimo jiné s herečkou Pavlou Tomicovou. Ta díky své živočišnosti utkvěla v paměti spoustě lidí. Probojovala se až do finále, což jen dokazuje to, že není nutné mít postavu tanečníka a splňovat jakýsi kult dokonalosti, aby člověk uspěl. Nebo se pletu?

Máte pravdu, Pavla ukázala světu, že i bez kultu dokonalosti to jde. Pro mě navždy zůstane královnou parketu. Dostala mě svým nezaměnitelným smíchem, nadhledem a pozitivním přístupem k životu. Tancovala celým tělem, což byla někdy přidaná hodnota. Měla velký cit pro hudbu a díky tomuto koktejlu to dotáhla tak vysoko.

Daleko v soutěži došla i další vaše taneční partnerka – farářka Martina Viktorie Kopecká. Oproti živelné Pavle je to zase éterická bytost. Co vás zaujalo na ní?

To byla úplně jiná story. Ne že by Martina neměla smysl pro humor, spíš jak říkáte – je to hodně éterická bytost, má kolem sebe zvláštní auru, která nás pronesla celou StarDance. Lidi si Martinu hodně zamilovali, je ten typ člověka, který by pomohl komukoliv a kdykoliv. Možná to zní moc nábožensky, ale ona je skutečně „nadčlověk“, kterého seslal sám Bůh. To, s jakým očekáváním do StarDance šla, jak posouvala své hranice, předčilo očekávání nás obou…

Zmínil jste její pomoc druhým. Vy sám jste ambasadorem NF Krtek, který se věnuje problematice dětské onkologie. Co vás k této spolupráci motivovalo a jak vaše spolupráce vypadá, co všechno máte na starost?

StarDance má pro mě přidanou hodnotu v tom, že díky ní mám spoustu kamarádů. Jedním z nich je herec Roman Zach, který je také ambasadorem Krtka. Mě osobně poprosili, abych vymyslel taneční choreografii – jakýsi taneční symbol, kterým je hra ruky s obličejem. Jsem rád, že v nadačním fondu podporují nejen nemocné děti, ale i rodiny, těm pomáhají projít celým procesem od zjištění nemoci přes léčbu a někdy až po okamžik, kdy dítě boj s nemocí prohraje. Rodina pak řeší, jak se s jeho ztrátou vyrovnat. Má podpora spočívá v tom, že se účastním jejich akcí, kde mimo jiné vyučuji tanec. Naše spolupráce trvá několik let a já jsem za to moc rád.

Vaše paní promine, ale s jakou známou ženou byste si ještě rád zatančil?

S Evou Holubovou nebo Simonou Stašovou. To je můj sen, který se mi ale asi už nesplní. S těmi dvěma bych si StarDance ještě dal. A pak bych si rád zatančil se svým dlouholetým idolem – herečkou Angelinou Jolie.

Autor: Dita Mrázková
Video se připravuje ...