Čtvrtek 22. říjen 2020
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Oblačno 17°C

Porazíte olympijského vítěze? Otestujte svoji sportovní všestrannost

30. září 2020 | 00:00
Prezentace klienta |

Kolik za dvě minuty zvládnete kliků? A věříte si na skákání přes švihadlo? Úspěšný školní projekt Sazka Olympijský víceboj „otevřel“ své disciplíny i široké veřejnosti. V Odznaku všestrannosti si můžete porovnat své výkony s ostatními, včetně slavných sportovců.

Součástí Odznaku všestrannosti je dvanáct disciplín a je na vás, kolik jich zvládnete. Každá disciplína má jiná specifika a prověří jinou část těla. Část disciplín jednoduše zvládnete doma či na zahradě, k ostatním můžete využít veřejná sportoviště, tělocvičny nebo bazény.

Projekt a disciplíny jsou určené všem. Jak sportovcům začátečníkům, tak i profíkům. Je jedno, jestli vám je patnáct nebo šedesát. Systém mimo jiné umožňuje přepočítání výsledků vzhledem k věku, takže můžete vyzvat třeba babičku nebo dědečka a vzájemně poměřit síly,“ říká Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z olympiády a jedna z ambasadorek projektu.

Zdarma se můžete zapojit zde.

Porazíte olympijského vítěze? Otestujte svoji sportovní všestrannost
Porazíte olympijského vítěze? Otestujte svoji sportovní všestrannost
Autor: SAZKA

Projekt začal vznikat na jaře, v době karantény. Hledali jsme s Českým olympijským výborem cestu, jak lidi motivovat k pohybu i v domácím prostředí. Oslovili jsme slavné sportovce, a nakonec jsme spustili tyto webové stránky. Registrace i zapojení je zdarma. Můžete sportovat sami pro sebe a sledovat své pokroky, založit si skupinu a překonávat se s kamarády,“ upřesnila Tereza Vyhnálková ze Sazky.

Právě porovnání je jedním z nejlepších motivačních faktorů. Mezi sebou se v rámci skupin můžou hecovat celé rodiny, parta kamarádů nebo kolegové z práce. Výsledky i fotky ze sportování můžete sdílet s hashtagem #odznakvsestrannosti.