Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C

Zábava pro malé i velké? Vyrazte na rodinný muzikál do Hybernie

22. října 2018 | 00:00
Prezentace klienta |

Tímto heslem se řídí společnost Pixa-pro. Nejen že představení jsou určena především pro rodiny, ale na jejich tvorbě také celá rodina pracuje, rodiče, děti a děti jejich dětí. Maminky s dětmi jsou nejen v hledišti, ale také na jevišti. 

Málokdy můžete vidět, aby maminka herečka hrála společně se svou dcerkou. V muzikálech Pixa-pro jich můžete vidět hned několik. Například v muzikálu Královna Kapeska Michaela Nosková hraje vílu Lesanku spolu s dcerou Eliškou. Jana Zenáhlíková hraje Královnu Kapesku a její dcera Adélka hraje malou Zlatovlásku. Gabriela Partyšová, která hraje v muzikálu královnu Katku. Dceru sice ještě nemá, má syna Kristiána, který se na uměleckou dráhu teprve připravuje, a tak ho možná na jevišti vedle maminky brzy uvidíme. Zatím si tedy Gábina půjčila svou neteř Kristýnku Dvořákovou. 

Co si o rodinném účinkování myslí děti?

„Hrát s mámou na jednom jevišti je spíš výhoda,“ myslí si osmiletá Eliška, dcera Míši Noskové. „Protože být v muzikálu s mámou to je…“ chvíli hledá ten správný výraz a nakonec řekne: „To je prostě suprové.“

A na otázku zda chce být Eliška herečkou odpovídá: „Ještě nevím. Mně se to pořád střídá. Někdy chci být veterinářkou, někdy kosmonautkou, někdy herečkou, někdy zpěvačkou. Těžko říct.“Děti odrostou, ale o osud rodinného divadla nemusí mít produkční společnost Pixa-pro strach. Je tu několik dalších čekatelů na divadelní prkna. Míša Sejnová, která hraje ve všech muzikálech Pixa-pro, má dvouročního Matýska, stejně starého kluka Rafaela Slavomíra mají i stálí protagonisté souboru Pixa-pro Míša Zemánková a Felix Slováček junior, Gábina Urbánková, představitelka Královny Bětky má dcerku Adrianku.

A nakonec Tereza Krippnerová, která alternuje v roli Královny Bětky čeká miminko v lednu. Letos byly v souboru také čtyři svatby. Vdávala se Ivana Korolová, pak Míša Sejnová, choreografka Petra Parvoničová a oženil se také Petr Macháček.Je tedy pravděpodobné, že opět nebudou jablka padat daleko od stromů. Pixa-pro si také děti vychovává a učí ve svém muzikálovém studiu Múzy. Rodinné divadlo Pixových nemusí mít tedy žádné obavy o budoucnost a dál se může řídit heslem: „Rodina je základ divadla.“ A nebo - jako v jejich případě - může také platit: „Divadlo je základ rodiny.“