Odřená stehna v létě: Co pomáhá? | Pro ženy | Blesk.cz

Když máte silnější stehna: Co dělat, abyste je v létě v šatech neměla odřená

23. července 2018 | 06:00

Jedna z nejlepších věcí na létě je to, že máme více možností v oblékání. Místo teplého oblečení si vezmeme šaty, sukně nebo krátké kraťasy, které odhalí naše nohy. Přestože na nás tyto kousky vypadají naprosto skvěle, mohou nám způsobovat i utrpení v podobě odřených stehen. Jak se tomuto problému snadno vyhnout?

Když si v horkém počasí na sebe vezmete sukni nebo krátké kraťasy, mohou se vám o sebe holá stehna třít, což způsobuje ošklivé odřeniny. Naštěstí existuje několik způsobů, jak odřeninám zabránit i jak se jich zbavit. A vychutnat si tak letní oblečení bez obav...

V první řadě – obzvlášť pokud tímto problémem opravdu trpíte nebo chcete rány vyléčit – je důležité mezi stehna postavit bariéru. Pořiďte si proto plátěné kalhoty nebo kraťasy, které stehna zakryjí, minikraťásky vám v tomto případě opravdu nepomohou.

Podívejte se do naší fotogalerie na produkty, které vám mohou pomoci:

Když se rozhodnete pro sukni nebo šaty, je tu i jiný způsob: jako bariéru využijte elastické kraťasy na kolo, které pod oblečením nebudou vidět. Dokonce byly vyrobeny i speciální doplňky pro naše pohodlí, takzvané bandaletky, které se prodávají v různých stylech a barvách. I když zpod sukně vykouknou, stále vypadají atraktivně.

Odřeninám se snadno můžete vyhnout díky  těmto návlekům, které připomínají kraj samo držících punčoch.
Odřeninám se snadno můžete vyhnout díky těmto návlekům, které připomínají kraj samo držících punčoch.

Pokud potřebujete problém rychle zmírnit, využijte dětský krém proti opruzeninám. Výrazně sníží tření mezi stehny. Jedná se tedy o takovou rychlou první pomoc. Mezi pomůcky, které se dají zakoupit snad všude a levně, patří dětský olej a vazelína. Vaše stehna díky nim budou dostatečně hladká na to, aby se nedřela. 

Nepříjemné tření zaviňuje hlavně vlhkost. Té se můžete zbavit za pomoci antiperspirantů. Zabráníte tím hromadění potu, a tím i odírání. Stejně působí i dětský pudr, nevydrží tak dlouho na pokožce, ale je velmi efektivní.

Odřeniny a strupy: Víme, jak je vyléčit rychleji

Ochránit stehna pomůže i kokosový olej. Udržuje pokožku kluzkou a snižuje intenzitu tření. Navíc má antibakteriální vlastnosti, které mohou zabránit tvorbě bakterií způsobené potem.

Pokud máte stehna už hodně sedřená, je čas na léčbu. Na tu jsou vhodné antibiotické mastičky. Odřená místa jsou náchylná k tvorbě bakterií, které mohou vyvolat infekci. Mast aplikujte každý den, abyste se ochránila a urychlila hojení. Jestli vás stehna na místě sedření bolí, dobrým řešením je chladivý gel z aloe vera.

Autor: Markéta Tošnarová