Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C

Návrhářská soutěž mladých talentů je u konce! Kdo bude moct navrhnout svou kolekci?

Video se připravuje ...
Návrhářská soutěž mladých talentů je u konce! Kdo bude moct navrhnout svoji kolekci?
VIDEO: Adriana Krátká/BPŽ
30. června 2017 | 09:17

Navrhnout vlastní kolekci, která se bude prodávat a bude dostupná širší veřejnosti. To je přesně cena, kterou dostane vítěz soutěže The Way. To je soutěž mladých návrhářů, kteří na zadané téma měli připravit svou módní kolekci. 

Osm statečných a před nimi jeden nelehký, ale o to hezčí úkol. Mladí módní návrháři, kteří se přihlásili do reality show The Way, měli za úkol navrhnout vlastní kolekci oblečení tak, aby splňovala zadané téma heritage, neboli dědictví. Ať už je to dědictví, které naše generace přejímá, či to, které tu po sobě zanecháme. A tím se rozumí i dědictví naší planety Země. Do finále postoupili tři. Kdo z nich nakonec vyhrál?

Dědictví v módě

Idey dědictví, které tu po sobě zanecháme, se chytil jeden z finalistů Jiří Kalfař, jemuž je myšlenka udržitelné módy velmi blízká. Ačkoliv nikdy design nestudoval, jeho modely nosí například topmodelka Karolína Kurková či zpěvačka Louisa Johnson a objevují se na mezinárodní scéně, například v magazínech Sports Illustrated, v italském Vogue, francouzském L’Officiel nebo v Harper's Bazaar.

Dalším z finalistů je rodák ze Slovenska žijící dlouhodobě v Anglii Pavel Berky. Ten se zase inspiroval oblečením našich maminek a babiček, a v navržených kouscích tak znázornil ženskou eleganci, lehkost a ozvláštnil je hrou barev a neotřelými střihy.

Svět módy na vysoké úrovni mu rozhodně není neznámý. Jeho kvality již ocenili také v americké Exalt Fashion Show, díky které nyní předvede své kolekce na Fashion Week v Paříži, Miláně, Londýně a New York City.

Divoká karta
Alina Baikova při módní přehlídce ve Vnitroblocku
Autor: Lucie Robinson

Třetí finalistkou je žena: Lay Sedláková, která původně ve finále ani neměla být. Porotce ale přesvědčila o opaku, a tak dostala "divokou kartu". Společně se dvěma muži tedy mohla bojovat o vítězství a hlavně šanci, která se jen tak neopakuje!

Soutěž nakonec vyhrál sympatický Slovák Pavel Berky. V průběhu léta tak bude pracovat na tvorbě své autorské ready-to-wear kolekce, kterou slavnostně představí na podzim 2017 v rámci akce Grand Opening. Ta otvírá novou část OC Chodov Designer Gallery.

"Je to úžasný pocit, obrovská radost, zároveň ale cítím i velkou odpovědnost a závazek. V krátkém časovém úseku budeme muset připravit kompletní ready-to-wear kolekci, která už v říjnu musí být na pultech OC Chodov. Mám trochu strach, ale věřím, že vše dopadne podle plánu," říká Pavel Berky.

Šance pro všechny

Navrhované kousky budou vycházet z kolekce, kterou Berky představil při finále soutěže The Way. "Chceme oslovit moderní dynamickou ženu, která si potrpí na kvalitu a dokáže ocenit design, který je postavený na zajímavých detailech," odkrývá záměr.

Ani zbylí dva soutěžící ale nepřijdou zkrátka. Za druhé a třetí místo získali také finanční obnos, který jim má pomoci při tvorbě kolekcí, které budou taktéž od 10. října k dostání v OC Chodov.

Všichni tři finalisté představili své modely na přehlídce, která se konala ve Vnitroblocku. Speciálním hostem večera se stala ukrajinská modelka Alina Baik, která dlouhodobě žije v Americe.

Video se připravuje ...
Návrhářská soutěž mladých talentů je u konce! Kdo bude moct navrhnout svoji kolekci? • VIDEO: Adriana Krátká/BPŽ