100 let pánského spodního prádla: Co dříve muži nosili pod kalhotami? | Pro ženy | Blesk.cz

100 let pánského spodního prádla: Co dříve muži nosili pod kalhotami?

Jaké spodní prádlo nosili muži dříve?
VIDEO: youtube.com/mode
17. června 2016 | 06:00

Fandíte slipům, boxerkám nebo spíše trenýrkám? A přemýšlela jste vůbec někdy nad tím, jaké spodní prádlo nosili muži před sto lety? My vám to prozradíme!

Kdyby před sto lety existovaly módní magazíny a reklamní kampaně na spodní prádlo, vypracovanými pánskými těly bychom se tam příliš nepokochaly. Pánské spodní prádlo tehdy připomínalo aktuálně velmi oblíbené overaly na doma a na spaní. Sexy rozhodně nebylo! Za pár let se nohavice i rukávy zkrátily, ale muži stále nosili hrudník zakrytý v overalu. Až kolem roku 1936 se od sebe horní a dolní spodní prádlo oddělilo. Pánové si tak začali zvykat na nošení slipů, které doplňoval obyčejný bílý nátělník.

Na konci čtyřicátých let se v obchodech konečně objevily klasické trenýrky s pohodlnými širokými nohavicemi. Na různé barevné provedení si ale jejich nositelé museli nechat zajít chuť. Trenky se vyráběly pouze v bílé. Teprve až na konci 70. let se na pulty prodejen dostaly slipy a trenýrky v různých barvách, a dokonce se vzory, které jsou velkým hitem i dnes.

...