Jak se změnila móda za posledních sto let? Podívejte se na video | Pro ženy | Blesk.cz

Jak se změnila móda za posledních sto let? Podívejte se na video

26. června 2015 | 11:06

Móda doprovází člověka už dlouhá tisíciletí, ale chcete vidět, jak moc se proměňovala v posledních sto letech? Během této doby se v životě žen změnilo mnohé. Žádná z nás by nechtěla zpět do dob, kdy jsme neměly právo volit a jediným naším údělem bylo stát u plotny. Móda té doby na druhou stranu byla opravdu nádherná.

Džíny a vytahané tričko má určitě v šatníku každá z nás a rády je nosíme, protože jsou pohodlné. To by na začátku dvacátého století nebylo myslitelné. Šatičky, sukně, klobouky. Vlasy vyčesané do vln – elegance z modelů dvacátých, třicátých a padesátých let úplně kape.

Samozřejmě že jde o vkus, každému se líbí něco jiného, ale po zhlédnutí dvouminutového videa musíte uznat, že se postupem let, speciálně od devadesátých let minulého století až po dnešek, z módy trochu vytratila ženskost. Naštěstí se všechny módní trendy neustále vracejí – a boom krásných šatů ve stylu padesátých let je tu. Nechte se tedy inspirovat, hupněte do šatů a uvidíte, jak se za vámi budou všichni otáčet.