Test opalovacích krémů: Který nezanechá bílé stopy a nejlépe se rozetírá? | Pro ženy | Blesk.cz

Test opalovacích krémů: Který nezanechá bílé stopy a nejlépe se rozetírá?

 • description
  description
  description
  description
  22. června 2017 | 06:00

  Léto je tady a s ním i opět nekonečné vybírání opalovacích krémů, mlék, olejů nebo sprejů. Tentokrát vám výběr může zjednodušit naše redakční testování. Se kterými přípravky jsme byly nadmíru spokojené?

 • Boženka, produkční

  Opalovací olej Bioderma Photoderm Bronz SPF 30, 499 Kč (200 ml)

  Tenhle opalovací olej je naprosto geniální! Kombinuje v sobě úplně všechny vlastnosti, které si od oleje přejete, a dokonce jednu navíc. Nejenže spolehlivě ochrání před sluníčkem, rychle se vstřebá, nejsem po něm nikdy upatlaná a příjemně voní, ale dokáže i jeden malý zázrak. Já, která jsem se nikdy moc dobře neopalovala, jsem po něm nádherně bronzová. Pro všechny tyto vlastnosti si ho oblíbil i můj manžel, takže na dovolenou již nic jiného nepořizuji.

  Známka jako ve škole: 1


  Opalovací mléko Ryor s kyselinou hyaluronovou SPF 30, 264 Kč (200 ml)

  Opalovací mléko od Ryoru s kyselinou hyaluronovou je jen lehce parfémované a dobře se roztírá. Má být voděodolné a je pravda, že dvě koupání vydrželo, ale pak už jsem to nevydržela a raději se znovu přetřela. Kyselina hyaluronová je dobrým pomocníkem v péči o pleť a sluníčkem namáhanou pokožku má hydratovat. Je pravda, že jsem si extra vyschlá nepřipadala, ale přece jen – to se necítím ani po natření jinými mléky. Osobně mám raději oleje než mazací mléka.

  Známka jako ve škole: 2

 • Gábi, redaktorka VIP

  Olej na opalování Garnier Ambre Solaire Golden Touch SPF 30, 242 Kč (150 ml)

  Mám ráda oleje, protože pokožka na slunci pak krásně září. Ovšem je dobré, když má olej praktický rozprašovač jako tento. Olej se do kůže vsákne, nezanechává mastnou stopu, ale lesklý efekt stále má. Voní jako bonbony, hodně sladce a dost intenzivně, to jediné mi asi úplně nevyhovovalo. Jinak olej by měl chránit proti předčasnému stárnutí pleti, tento tedy uzamyká vlhkost, takže pokožka se nevysušuje. 

  Známka jako ve škole: 2

  Osvěžující voděodolný hydratační opalovací krém na obličej pro citlivou pleť Avon SPF 30, 129,90 Kč (50 ml)

  Některá mléka nebo oleje na opalování jsou na obličeji nepříjemná, nebo dokonce štípou, tenhle krém je speciálně na obličej a je super příjemný. Pleť krásně hydratuje, a jelikož je voděodolný, nepotřebujete ho používat nijak často, pokud se nepotápíte. Není mastný, takže se vám obličej nebude nepříjemně lesknout.

   Známka jako ve škole: 1

 • Maruška, redaktorka Ženy.cz

  Opalovací mléko Frais Monde Sun Cream Bio 15 SPF, 359 Kč (150 ml)

  Opalovací krém s ochranným faktorem 15 je ideální do města, kde se často zapomínáme mazat. V horkých dnech u vody vás příliš neochrání, ale o víkendu například při procházkách mezi historickými stavbami ano. Proto velmi kvituji to, že se krém docela dobře roztírá a není příliš mastný. I když ho na sobě cítíte, nelepí se, a pokud se zpotíte, nepoteče po vás. Příjemně voní a řekla bych, že je to ideální krém do každé kabelky městské holky.

  Známka jako ve škole: 1

 • Markéta, redaktorka módy

  Sprej na opalování SynCare Sun Protect Spray SPF 30, 225 Kč (150 ml)

  Jeho složení je jemné a příjemně voňavé, ale na můj vkus je možná trochu lepivý. Krém je voděodolný, po několika koupelích je však samozřejmě nutné ho namazat znovu. Podle mě je jeho největší výhodou to, že je ve spreji, a tak se snadno nanáší.

  Známka jako ve škole: 2

   

   

   

  Co byste měla při výběru opalovacího krému zvažovat? Podívejte se na video:

  6 otázek a odpovědí o opalovacích krémech, které potřebujete v létě znát • VIDEO: Adam Balažovič

 • Radka, editorka Supermámy.cz

  Sprej na opalování Garnier Kids Aerosol Resisto SPF 50+, 359,90 Kč  (150 ml)

  Mám ekzematické dítě, jehož pokožka nesnese jen tak něco. Tenhle výrobek ale zvládá v pohodě, jen je večer potřeba kůži více promašťovat. Je jasné, ze to je výrobek celkem plný různých chemických látek, nicméně neobsahuje parabeny, barviva ani látku ethylhexyl metoxycinamát, která podle nových výzkumů mění DNA. Velmi dobře se aplikuje a roztírá. Je to nicméně výrobek založený na chemické, nikoli minerální ochraně, takže pro úplně nejmenší děti bych ho nevolila. Vysoký ochranný faktor v praxi funguje skvěle, a navíc krém chrání před UVA i UVB zářením.

  Známka jako ve škole: 2

   

  Sprej na opalování Lavera SPF 20, 349 Kč (150 ml)

  Škoda, že nemá vyšší ochranný faktor, zvláště pro děti mi přišel výborný. Žádná zbytečná chemie, protože funguje na bázi minerální ochrany. Kvůli tomu se neroztírá zrovna snadno a nechává bílý film, což mi zvláště u vody extra nevadí. Vydržel i koupání.

  Známak jako ve škole: 2

 • Lucie, redaktorka kosmetiky

  Sprej na opalování Garnier Ambre Solaire UV Sport  SPF 30, 259 Kč (200 ml)

  Opalovací krémy jsem už před nějakou dobou nahradila spíše spreji nebo těmi s pumpičkou. Jejich nanášení i rozmazávání je mnohem snazší oproti klasickým krémům. Mají ale jednu nevýhodu. Pokud se chcete namazat v uzavřené místnosti, je tam pak trochu nedýchatelno. To jsem ale ochotna skousnout, protože pro mě je tato forma ochrany proti sluníčku mnohem příjemnější. Konkrétně tento od Garnier mě zaujal, protože je určen na sport, a tím pádem je extrémně odolný vůči vodě, potu a oděru. Zatěžkávací zkoušku přečkal a já vím, že když se jím namažu, můžu se na něj spolehnout.

  Známka jako ve škole: 1

  Opalovací mléko Topvet Aloe Vera SPF 20, 239 Kč (200 ml)

  Přípravky s rostlinnými výtažky mě vždycky zaujmou a nejinak tomu bylo i u tohoto mléka od české značky Topvet. Mléko je sice hutnější než jiné krémy nebo spreje, ale i tak ho dobře rozmažete. Balení je dost velké a má pumpičku, což zajišťuje snadnou manipulaci. Podmínkou pro koupi opalovacího přípravku je pro mě jeho odolnost vůči vodě – a to splňuje.

  Známka jako ve škole: 2

   

 • Irena, editorka Mojezdraví.cz

  Opalovací krém Avene Anti-age SPF 50+, 549 Kč (50 ml)

  Avene slibuje vysokou ochranu před sluncem a zároveň i účinky proti stárnutí pleti, to vše s ohledem na citlivou pleť. Má citlivá pleť snášela přípravek velmi dobře – neštípal, nepálil, nevysušoval pleť. Dávkovač je dobře vyřešený, takže se vám z tuby dostane na prsty tolik krému, kolik potřebujete. Na rozmazání budete potřebovat trochu trpělivosti. Používala jsem spíše méně krému, takže kůže nezůstávala bílá. Do našich běžných podmínek mi faktor 50 přijde moc, k moři si ho ale určitě zabalím.

  Známka jako ve škole: 1-

   

   

   

  Kolik byste měla vypotřebovat opalovacích krémů během dovolené? Dozvíte se ve videu: 

  Kolik opalovacích krémů musíte spotřebovat během dovolené? • VIDEO: Adam Balažovic
   

 • Markéta, editorka

  Mléko na opalování ve spreji Rituals Karma Sun SPF 20, 530 Kč (200 ml)

  Do tohoto výrobku jsem se okamžitě zamilovala hlavně kvůli tomu, že krém musím nanášet od hlavy až k patě na celou rodinu, která u toho navíc vydává různé nepříjemné zvuky a vytváří nenávistné obličeje. Čili – čím rychleji, tím lépe. A na to jsou nejlepší spreje! Pozor, ne pumpičky, ty jsou sice ekologičtější, ale nerozptýlí krém po pokožce dokonale jako tento krém, který stačí jen lehce rozmazat a je to. K moři ale sáhněte po vyšším faktoru a smiřte se s poměrně vysokou cenou, která jediná celkový dojem kazí.

  Známka jako ve škole: 1-

   

  Sprej na opalování A-Derma Protect SPF 50+, 549 Kč (200 ml)

  Velmi příjemný přípravek na cestu k moři pro celou rodinu, nanáší se extrémně rychle, takže za 10 minut máte namazené nejen své děti, ale i jejich kamarády, manžela a kamarádku, která si zapomněla padesátku na hotelu. Já prostě krémy na opalování ve spreji miluji. Tento se navíc holedbá velmi kvalitním složením. Já můžu ale jen posoudit, že pokožku nedráždí. Cena je ale poměrně dost vysoká, to je třeba uznat.

  Známka jako ve škole: 1-

  Nemastný opalovací krém na obličej Jafra SPF 50, 590 Kč (50 ml)

  Příjemný krém, který se velice dobře hodí k ošetření pleti zejména u moře. Snadno se nanáší, nepálí na kůži ani v oblasti očí. Jedinou nevýhodou je, že se – pokud se hodně potíte na čele – docela rychle smyje. Známku musím snížit i kvůli ceně, která je poměrně vysoká.

  Známka jako ve škole: 2

 • Andrea, redaktorka Ženy.cz

  Mléko na opalování Sesame Suntan Lotion, 365 Kč (100 ml)

  Má první zkušenost se značkou Lush vůbec a jsem nadšená. Po prvním použití jsem si nebyla jistá, jestli mi opravdu výrazná vůně sezamu a ořechů vyhovuje. Ale brzy jsem si zvykla, a později jsem si ji dokonce zamilovala. Roztírat jde bez problému, nezanechává pokožku mastnou ani ulepenou. Skvělé je, že mi v tomto případě bohatě stačí SPF 10. Jen můj partner odmítl se voňavým krémem mazat, a tak kdykoliv vyrazíme někam k vodě, musím s sebou brát krémy dva. To je pro mě jediné minus.

  Známka jako ve škole: 1-

   

  Olej na opalování podporující zhnědnutí Nivea OF 20, 300 Kč (200 ml)

  Opalovací krémy od Nivea mi dlouhodobě vyhovují. Tento navíc podporuje hnědnutí pokožky. Ihned po natření je kůže krásně vláčná, svěží a lesklá. Nemusíte se bát, že by byl příliš mastný jako některé opalovací oleje. A roztírání je opravdu snadné.

  Známka jako ve škole: 1

   

   

   

 • Brigita, editorka

  Pudr s ochranou proti slunci Lush SPF 15, 225 Kč (70 g)

  Opalovací přípravek ve formě pudru? Ano! Tento od Lush má SPF jen 15, protože filtr má přirozeně díky kalamínovému prášku, který je jeho hlavní ingrediencí. Zamiluje si ho každý, kdo se nerad maže, protože po pudru rozhodně nebude umaštěný, naopak pokožka bude krásně matná a jemně vonící. Do města, když si nechcete zamastit oblečení, je ideální. Jedinou nevýhodou je poněkud nepraktické dávkování, které ale bohužel nejde vyřešit jinak.

  Známka jako ve škole: 1

  Slunicí mast Havlíkova apotéka, 525 Kč (50 ml). Koupíte na vemzu.cz

  Na tomto přírodním krému na opalování je nejlepší to, že je bez chemie, plný výživných olejů a přitom na kůž nezanechává bílé fleky. Naopak, je mastnější, ale do pokožky se okamžitě vsákne a zanechá ji hebkou a vláčnou. SPF 25 je zlatý střed. To jediné za co musím snížit známku, je cena, která je na 50 ml opravdu vysoká. Na týdenní dovolenou byste totiž potřebovali alespoň 3 balení. Ale zase máte jistotu, že do sebe nedostáváte žádné chemické látky.

  Zámka jako ve škole: 2

  Emulze A-Derma Protect SPF 50+, 399 Kč (40 ml)

  Díky bohu, že konečně máme na výběr ze široké řady opalovacích krémů se speciální texturou pro obličej. Musím uznat, že tento od A-Derma je naprosto dokonalý. Velmi lehká, nemastící a naopak lehce zmatňující emulze je na pokožce příjemná, nelepí, rychle se vsákne a clubí se SPF 50. Je neparfémovaný, takže pokožku nedráždí a neucpává póry. Naprostý favorit mého letošního léta.

  Známka jako ve škole: 1

   

  V galerii se dozvíte, kde opalovací přípravky můžete sehnat!

   

Autor: luh
Diskuse ke článku
.