Pro sametové polibky: Balzámy na rty, které musíte mít! | Pro ženy | Blesk.cz

Pro sametové polibky: Balzámy na rty, které musíte mít!

 • description
  description
  description
  description
  13. února 2016 | 06:00

  Rty nemají mazové žlázy, proto jsou zcela závislé na tom, jestli se k nim chováte jako zlá macecha nebo jako milující maminka. Je jedno, jestli venku mrzne, až praští, nebo se teploty šplhají strmě nahoru, balzám na rty je zkrátka nezbytnost, která by vám v kabelce nikdy neměla chybět! A že si je z čeho vybírat…

 • Extra pečující

  Máte-li suché, popraskané, citlivé rty, potřebujete nasadit těžší kalibr. Volte takové balzámy, které v názvu obsahují slovíčko „repair“ a díky svému složení dokážou vaše rty zvláčnit a vyživit tak, že vás již po pár použitích přestanou bolet. Klíčem k úspěchu je pravidelné mazání. Nezapomeňte je také bohatě promazat na noc, aby měly čas se vzpamatovat, když vy odpočíváte.

 • V kelímku

  Vypadají úžasně a jsou velmi oblíbené. Jejich nevýhodou ale je, že se do nich sahá prsty, takže se mohou rychleji kazit. Před jejich použitím byste si měla vždy umýt ruce, abyste si do nich nezanesla bakterie. Jsou tedy vhodnější na domácí použití. Prázdné krabičky a kelímky ale můžete znovu využít – buď na skladování drobností, nebo jako kalíšky k výrobě domácího balzámu i jako úsporné krabičky na krém, když jste na cestách.

 • Klasické

  Jsou neuvěřitelně praktické, můžete je nosit v kapse nebo v kabelce a nanesené je máte raz dva. Není divu, že jsou klasické balzámy na rty pořád nejpopulárnější. Mějte neustále alespoň jeden u sebe, abyste mohla o své rty pečovat, kdykoliv cítíte, že by si zasloužily trošku hydratace.

 • Přírodní

  Přírodní složení těchto balzámů zaručuje, že do těla nedostáváte parabeny a že o vaše rty pečuje přírodní olej nebo včelí vosk místo oleje minerálního (ropného). Pokud si potrpíte na složení potravin i kosmetiky a chcete pro sebe jen to nejlepší, sáhněte po balzámech, které se chlubí stoprocentně přírodním složením.

 • Top 3 naší kosmetické redaktorky

  Balzámů na rty jsem vyzkoušela spoustu, a tak můžu s klidný srdcem vybrat tyto tři, ke kterým se neustále vracím a které – podle mě – stojí za každou korunu, kterou za ně zaplatíte.

  eos, 169 Kč

  Legendární americký balzám na rty, který milují celebrity i blogerky po celém světě. Má přírodní složení, rty nádherně zvláčňuje, a navíc mě nadchnul svým praktickým a přitom nádherným balením a širokou škálou vůní. Můj favorit? Jednoznačně ten s vůní kokosového mléka.

  Honey Trap, LUSH, 245 Kč

  Směs olejů a medu doplněná o příchuť bílé čokolády a vanilky. Tento hutný balzám jsem si zamilovala na první olíznutí. Balený je v roztomilé kovové kulaté krabičce a jeho jediná nevýhoda je, že se musí nanášet prsty. Proto mi trůní na nočním stolku a pečuje o mé rty každé ráno i každou noc.

  Hydratační balzám, Rituals, 210 Kč

  V tubičce balený balzám na rty v sobě skrývá hydratační účinky včelího vosku a karité a získal si čestné místo v mé kosmetické taštičce. Rty zanechává božsky hebké, příjemně, ale jen velmi slabě voní a já ho s oblibou používám hlavně jako účinnou hydrataci přes rtěnku.

Diskuse ke článku
.