Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Jak obnovit elasticitu pleti a vyzmizíkovat již existující vrásky

24. listopadu 2015 | 13:13
Prezentace klienta |

Stejně jako se při každodenním nošení obnosí tričko nebo kabát, „obnosí“ se s rostoucím věkem i naše pokožka. U trička se objeví žmolky, látka začne prosvítat. Na pokožce se ale stáří projevuje jinak. Prvním znakem je ztráta její elasticity. A odtud jsme již jen krůček od vzniku vrásek, povadlých kontur obličeje a vzhledu, který přidává roky. Právě proto by nás mělo zajímat, jak je možné pružnost pleti podpořit.

Jak se zbavit vrásek? Podpořte elasticitu pleti. Víme, na jaké vitamíny se zaměřit. Pomůže vám vánoční balíček pro redukci vrásek. Přípravky, které obsahuje, podporují v pleti tvorbu kolagenu, elastinu, fibronektinu a kyseliny hyaluronové. Nemusíte chodit „pod nůž“ nebo „pod jehlu“, aby vaše pleť byla opět krásně vypnutá. Inspirujte se i dalšími vánočními balíčky pro krásnou pleť a vlasy!

Autor: Medaprex

Na zachování, respektive snížení elasticity pleti má největší podíl kolagen, bílkovina, která kromě pružnosti pleti podporuje i její pevný a jemný vzhled. Kolagen sice organismus sám produkuje, jenže se jeho produkce se s rostoucím věkem snižuje. Kromě toho snižování jeho hladiny ovlivňují i další faktory jako je nedostatek různých živin, vystavení slunečnímu záření, znečištění, kouření či zranění. Výsledkem je vznik vrásek, jizviček a povadnutí kontur pleti. My ale naštěstí víme, jaké vitamíny vám pomohou proti stárnutí pleti výrazně zakročit, a to jak podpořením hydratace, tak stimulací produkce kolagenu nebo bojem proti škodlivým volným radikálům.

Často je vhodné tyto vitamíny nejen konzumovat, ale pro nejlepší výsledky rovnou také topicky aplikovat přímo na pleť. Máte-li pocit, že se pružnost vaší pleti snížila, je možná na čase sáhnout po některém z těchto anti-aging vitamínů… 

Áčko vás „nafoukne“

Konzumace vitamínu A napomáhá pokožku hydratovat, což je základ toho, aby byla zachována její pružnost. Dále v pleti podporuje odstranění odumřelých kožních buněk, čímž dochází k jejímu zpevnění a vyhlazení vrásek. Vitamín A napomáhá vyšší produkci kolagenu. Ten pleť pěkně „nafoukne“ pleť a zpevní případné povislé kontury. Posiluje navíc kožní tkáň a je zodpovědný za opravu poškozené kožní tkáně.

Vitamín A můžete získat ze stravy z vnitřností, hlavně ledvin, mrkve, meruněk, chilli papriček, melounu cantaloupe, kapusty, špenátu, brokolice, mléka a vaječných žloutků.

Retinol, derivát vitamínu A, je navíc jeden z těch vitamínů, který se na pleť pro její lepší vzhled vyplatí aplikovat i topicky. Přípravky na jeho bázi napomáhají redukovat vrásky, projevy hyperpigmentace a zlepšovat texturu pleti. Jeho topická aplikace také stimuluje produkci kolagenu.

Autor: Medaprex

Céčko nejen proti nachlazení

Dalším výborným anti-aging vitamínem, který zlepšuje pružnost pleti a zpevňuje ochablé kontury, je vitamín C, jinak zvaný kyselina askorbová. Tento silný antioxidant napomáhá organismu vypořádat se se škodlivými volnými radikály, které jsou příčinou předčasného stárnutí nejen kůže, ale celého organismu. Když se kolagen a elastin v pleti v důsledku činnosti volných radikálů rozpadá, stává se pleť stále méně pevnou a začínají se na ní objevovat první vrásky. Protože ale vitamín C nejen, že podporuje produkci kolagenu, ale navíc působí jako silný antioxidant, dokáže proti projevům stárnutí pleti účinně bojovat.

Vitamín C najdeme v běžné stravě zejména v ovoci, jako jsou pomeranče, grep, ananas či lesní plody, oblíbená je i jeho konzumace v podobě doplňků stravy, především díky svým schopnostem působit jako prevence nachlazení.

Často ho najdeme jako složku kosmetických produktů, protože funguje jako přírodní čistič, který napomáhá pleti zbavovat se svých odumřelých buněk. Nově „odhalená“ pleť je posléze pevnější, obnovená a mladistvě vypadající. 

Béčko, abyste nepotřebovali make-up

Vitamíny ze skupiny B, takzvaný B-komplex, hrají důležitou roli v zachování zdravého a jednotného odstínu pleti a její elasticity. Napomáhají totiž hydrataci pokožky, redukují případné zánětlivé procesy v kůži a podporují obnovu buněk kůže. Jsou proto nezbytné pro zachování jak její elasticity, tak celkového zdraví.

B komplex je složen z osmi vitamínů B. Nejjednodušším způsobem, jak mít jistotu, že jich máte skutečně dostatek, je konzumovat potravinové doplňky s jejich obsahem. Mezi hlavní zdroje vitamínů B v běžné potravě se řadí čočka, banány, vajíčka, ledvinky, avokáda, tuňák, ječmen či tempeh.

Krémy a další topicky aplikované přípravky obsahující vitamíny skupiny B napomáhají hydratovat a rozzářit pleť, přičemž podporují její sjednocený barevný odstín, díky čemuž samozřejmě opět vypadá mladší!

Autor: Medaprex

Éčko proti slunečnímu poškození

Vitamín E možná dobře znáte jako složku svého oblíbeného kosmetického produktu, „umí“ ale dobře působit i zevnitř. Tokoferol, jak se jinak vitamín E také nazývá, je vnímán jako jeden z klíčových vitamínů, které zlepšují stav pleti a bojují proti jejímu předčasnému stárnutí. Je velmi účinný v redukci vrásek zformovaných poškozením pleti slunečním zářením. Protože stimuluje produkci kolagenu, působí proti vráskám různého původu, samozřejmě při zachování jemnosti, plnosti a elasticity pleti. Tento silný antioxidant se v pokožce přirozeně nachází a chrání buňky před poškozením volnými radikály. Navíc podporuje hojení kůže a zachovává ji dostatečně hydratovanou. Prostě vše, co potřebujete k mladistvému vzhledu pokožky!

Vitamín E je rozpustný ve vodě, nachází se v oleji z pšeničných klíčků, mandlích, hořčičných lístcích, slunečnicových semenech, brokolici, špenátu a ořeších obecně. Když je topicky aplikován, napomáhá hydrataci pleti a jejímu omlazení díky schopnosti vyhlazovat již existující vrásky.