Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 20°C

Zázračné rozinky: Elixír pro krásu i zdraví!

24. března 2013 | 06:00

Známe je většinou jen jako součást koláčů a sladkých pokrmů a to je trochu škoda. Zkuste je mlsat jen tak, místo bonbonů a čokolády. Jsou totiž hotovým elixírem zdraví a krásy!

Sladké sušené plody hroznového vína používáme většinou jen na „doladění“ chuti koláčů, nádivek do buchet nebo závinů. Vezměte je na milost a objevíte v nich mnohem víc!

Jsou totiž pořádnou vitaminovou bombou. Kromě toho, že díky obsahu ovocného cukru vás téměř okamžitě dobijí energií, obsahují celou řadu zdraví prospěšných látek.

Zlaté rozinky
Zejména vitamin A, který je dobrý pro tvorbu pigmentu a rozjasňuje pleť, vitamin B1 zklidní vaše nervy a působí proti stresu a B2 vás dokáže zbavit migrény a ochrání oči před šedým zákalem.

Pak samozřejmě nesmíme zapomenout na vitamin C, neboli vitamin „krásy“. Ten podpoří imunitu, zrychluje metabolismus, pečuje o pokožku a posiluje cévy.

Vezměte rozinky na milost! Jsou zdrojem energie i pořádnou vitaminovou bombou.
Mlsáním rozinek uděláte dobře i vašim střevům, obsahují totiž velké množství vlákniny, kterou potřebujete pro správné trávení. A zanedbatelný není ani počet minerálů, které v této dobrotě najdete, ať už je to železo (proti chudokrevnosti), draslík (prospívá srdci i ledvinám) nebo vápník pro zdravé kosti.

Takže závěr je jasný. Dopřejte si je kdykoli a bez výčitek!

Svačte zdravě: 10 nejlepších svačin do práce

Autor: sim