Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Osvědčené triky celebrit: Banán vás zbaví kruhů pod očima, ananas vrásek!

5. dubna 2013 | 10:00

Bezchybnou pleť bez vrásek a krásné vlasy můžete mít i vy. Přední hollywoodská výživová poradkyně Kimberly Snyder totiž prozradila tajemství, díky kterému hvězdy nestárnou.

Kimberly radí hvězdám jako je Drew Barrymore nebo Dita Von Teese a věří, že krása by se měla budovat zevnitř. Proto potraviny, které doporučuje, jsou plné minerálů a vlákniny, pomocí nichž se náš organismus dokáže lépe pročistit od toxinů!

„Mnoho mých klientů pozná rozdíl už i po třech dnech, jejich pleť je jasnější a také mají více energie. Navíc úbytek váhy je při dodržování správného jídelníčku pravidelný a vyvážený!“ říká Kimberly.

Přesto však zdůrazňuje, že detox je dlouhodobým programem a pokud chceme pocítit nějaké dlouhodobé výsledky, je třeba, aby probíhal nepřetržitě. „Je to životní styl, ne nějaká krátkodobá dieta.“ 

Hollywoodská přední výživová poradkyně Kimberly Snyder prozrazuje, jak dosáhnout bezchybné pleti a krásných vlasů jen díky stravě!
Pozor ale, detoxikační principy je třeba začleňovat průběžně. Pokud na to půjdete příliš radikálně, můžete se potýkat dokonce i se zdravotními problémy!

Pro ty, kdo přece jen nejsou ochotni obětovat všechny neřesti, radí vyhnout se alespoň průmyslově zpracovaným potravinám a dietním perlivým limonádám.

„Sice obsahují nula kalorií, ale když vidím, co dělají s pletí! Jsou totiž plné kyselinotvorných chemikálií, které narušují rovnováhu celého organismu,“ dodává.

I malé změny v jídelníčku mohou mít obrovský efekt na to, jak se cítíte. Začněte už dnes!

Ovocných salát je zdravá svačinka.
Zkrášlující potraviny podle Kimberly:

NA PLEŤ:

Ananas: Pomáhá zvýšit produkci kolagenu.
Lněná semínka:  Jsou výborným zdrojem nezbytných mastných kyselin.

NA VLASY:

Mrkev: Obsahuje velké množství betakarotenu, který je důležitý pro tvorbu vitamínu A. Ten je potřeba pro zdravý růst vlasů.
Dýňová semínka: Jsou zdrojem zinku, síry a vitamínu A – všechny dohromady mají posilující účinky.

NA NEHTY:

Proso: Tato bezlepková obilovina je bohatá na biotin, který se používá při léčbě křehkých nehtů.
Špenát a kapusta: Tmavá zelenina je obrovským zdrojem vápníku.

Nastartuje si den s Kimberliným smoothiem!

Všem svým klientům Kimberly radí pít k snídani její zelené smoothie, které vás nabije energií na celý den. Připravte si ho i vy!

Smoothie podle Kimberly Snyder
Ingredience:

1 a ½ sklenice vody
1 hlávka římského salátu (nakrájeného)
3-4 stonky celeru
½ velkého sáčku čerstvého špenátu
1 jablko (bez jádřince a nakrájené)
1 hruška (bez jádřince a nakrájená)
1 banán
šťáva z půlky citrónu
podle chuti můžete ještě přidat 1/3 svazku koriandru nebo 1/3 svazku petržele.

Postup:
Vodu a nasekaný salát vložte do mixéru. Zpočátku mixujte na nižší rychlost dokud směs nebude hladká. Postupně pak rychlost zvyšujte, přidejte celer, jablko a hrušku, dle chuti můžete ještě přihodit koriandr a petržel, pak přihoďte banán a nakonec přilijte citronovou šťávu. Podávejte čerstvé!

Autor: luh, lena