Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Oblačno 3°C

Tato máma radí ostatním, jak získat po porodu ploché břicho. Funguje to?

7. listopadu 2020 | 15:10

Trápí vás vystouplé bříško po porodu a běžné cvičení nepomáhá? Pětatřicetiletá máma Iva Fiškandlová vyvinula systém cvičení na odstranění poporodní diastázy a poklesu pánevního dna. Inspirujete se?

Po porodu byla Iva překvapená, že se skoro nic nedozvěděla o možnostech, jak své tělo dostat zpět do formy.

„V porodnici mě šokovalo, že za mnou nikdo nepřišel a neřekl mi, co smím a co nesmím cvičit po porodu. Tehdy jsem po tom toužila, abych mohla porovnat své dosavadní znalosti v tomto směru a znalosti z porodnice. Nedozvěděla jsem se vůbec nic. Děsila mě myšlenka, kolik maminek odchází z porodnic domů s představou sedů lehů, nic netušíce o diastáze, o tom, co vlastně cvičit nesmí, a co by cvičit naopak měly od prvního dne po porodu,“ vzpomíná Iva, která se to rozhodla změnit.

„První rok po porodu jsem se věnovala sama sobě, aplikovala jsem na sobě vše, na co jsem v průběhu své trenérské kariéry i mateřské dovolené přišla. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat,“ doplňuje trenérka. Po dlouhé cestě plné učení vyvinula speciální systém cviků, který slouží k odstranění diastázy a řeší problémy s poklesem pánevního dna.

Iva zjistila, že se dá ženské tělo jemnými cviky vycvičit natolik, že operace, kterou lékaři ve většině případů ženám s rozsáhlou diastázou doporučují, není vůbec potřeba. Nechtěla si své poznatky nechat pro sebe a založila Centrum pohybu po porodu, kde radí svým klientkám, jak se co nejzdravější cestou dostat do ještě lepší formy než před těhotenstvím.

Dnes za ní jezdí ženy z celé České republiky a Iva jim radí, jaké cviky jsou pro ně vhodné, a kterým je naopak lepší se vyhnout. Podívejte se na její příběh.