Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Letizia Španělská: První rozvedená královna v historii s taxikářskou krví

Video se připravuje ...
Letizia Španělská: Rozvedená královna s taxikářskou krví
VIDEO: BPŽ/Karel Dlabač
12. února 2018 | 06:00

Nekoluje v ní modrá krev, její dědeček byl totiž obyčejný taxikář. A pokud jde o škraloupy, nějaké by se našly i u ní. Letizia je rozvedená, a stala se tak první rozvedenou královnou v historii! Vedle toho prý podstoupila před svatbou s princem potrat, a to už je pro katolické Španělsko pořádný skandál!

Je jí pětačtyřicet, je krásná, má styl a říká se o ní, že je chytrá jako opice. Její život by se zřejmě ubíral úplně jiným směrem, kdyby nepotkala prince Felipa. Pracovala totiž jako reportérka a moderátorka televizních zpráv a měla před sebou slibnou kariéru. V roce 2000 získala dokonce cenu pro nejlepšího novináře mladšího třiceti let.

V roce 2002 se ovšem seznámila na jednom večírku s princem Felipem, který patřil mezi nejznámější staré mládence. Padli si do oka a láska jako trám skončila o dva roky později královskou svatbou. Ambiciózní novinářka vyměnila žurnalistiku za královské povinnosti. Lidé Letizii milují, možná i kvůli tomu, že je jednou z nich. Pochází z rodiny novináře a zdravotní sestry, kteří nejsou žádní milionáři.

Přesto i ona má ve své minulosti škraloupy. Byla už totiž jednou vdaná, a to za spisovatele Alonse Guerreru Péreze, s nímž se rozvedla v roce 1999. No a její bratranec na ni zase prozradil, že ještě před svatbou s princem podstoupila potrat. Důkazy údajně zničil, protože v té době byly potraty v katolickém Španělsku zakázané!

Kdyby se prý o tom dozvěděla královská rodina, nikdy by ke sňatku nedala souhlas. V její rodině se objevovaly vedle potratů i deprese a její sestra spáchala v jedenatřiceti letech sebevraždu. Dnes si čas od času smlsne bulvár na její hubené postavě a obviňuje ji z anorexie. Ta však nebyla nikdy potvrzena a štíhlost si prý Letizia udržuje jógou a střídmým jídelníčkem.

Ztroskotané manželství, potrat a neurozený původ – to všechno jí u mladší generace spíše nahrává. „Je to moderní žena se vším, co k tomu patří,“ tvrdí její obhájci. I po svatbě a narození dvou dcer Leonor a Sofie se chovala jako normální ženská, která je vozila denně do školy.

V roce 2014 se stal její manžel Felipe po abdikaci svého otce Juana Carlose I. králem, ona královnou. To jí ovšem nebrání v tom, aby i nadále říkala, co si myslí. Její vyřídilka je proslulá a dokáže i na veřejnosti svého muže okřiknout. Ráda nakupuje v běžné konfekci, ale obléká se vkusně a její modely vyrážejí dech. Dokonale upravená dáma, která je ozdobou každého večírku a která nezapře svou původní profesi. Plebejská královna, o které určitě ještě uslyšíme!

Více o evropských princeznách se dočtete na Blesku pro ženy ZDE

 

 

 

Autor: aši