Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Příběh čtenářky Petry: Můj přítel měl falešnou identitu

Myslela jsem si, že chdím s někým jiným. Ve všem mi o sobě lhal.
1. srpna 2014 | 06:00

Zamilovala se do talentovaného sirotka, který dojemně pečoval o svého mladšího bratra. Nevadilo jí, že je od 9 let mladší, nemá pořádné vzdělání a živí se jako taxikář. Bohužel to jediné z jeho příběhu, byla pravda

Po nevydařeném dlouhodobém vztahu odjela Petra do Asie jako dobrovolnice. Nejdříve pomáhala v dětském domově v Indonésii a nakonec pracovala pro mezinárodní humanitární organizaci v indickém Delhi. Poznala mnoho zajímavých lidí, prožila i několik milostných románků, ale zpět do ČR se vrátila sama. „Většina mých přátel se během těch pěti let vdala či oženila, narodili se jim první děti a jako singl holka jsem do jejich společnosti moc nezapadala,“ vzpomíná. „Cestování a práce v humanitární oblasti mi dost změnili pohled na svět. To, že někoho povýšili, má nové auto nebo dům mi najednou vůbec nepřipadalo důležité. Stejně tak žabomyší firemní strkanice,“ vypráví a s tím, že z většiny firemních večírků a flámů s kamarády odcházela pravidelně dost znuděná.

Její rytíř přijel v taxíku
Autor: Shutterstock
Flirt s taxikářem

Cestou z jednoho takového večírku poznala Denise. Objednala si taxi přes svou oblíbenou taxislužbu a auto, které pro ni poslali, řídil právě on. Usměvavý, bystrý, impozatně přidrzlý a pohledný kluk. „Když se mnou začal v autě flirtovat, nebrala jsem to vážně. Přišel mi jako malý kluk, i když okouzlující,“ popisuje dojmy z prvního setkání. Každopádně na ni Denis udělala příjemný dojem a tak si ochotně vzala jeho telefonní číslo s tím, že až bude potřebovat odvoz, zavolá přímo jemu.

Kafe nad ránem

Slovo dalo slovo, a když se Petra o týden později vracela pozdě v noci z večeře u přátel, zavolala přímo Denisovi. Nebyla zrovna v dobré náladě. Rodinná večeře a malými dětmi batolícími se kolem stolu jí připomněla její osamělost. A řeči o miminkách a práci na zahradě ji zoufale nudily. Potřebovala se vypovídat, ale nějak nebylo komu. Když ji Denis sám od sebe pozval na noční kávu, přijala. Ten mladíček ji bavil a dokázal rozesmát. Dali si kávu a povídali. Ona o svých cestách a práci v zahraničí, on o svém mladším bratrovi, rodičích, kteří zemřeli při autonehodě, o studiu na hudební konzervatoři a své kapele.

Příběh o osiřelých bratřích ji dojal.
Autor: Shutterstock
Dojemný sirotek

„Přišel mi na svůj věk vyspělý a tak zvláštně zranitelný. Přitom měl tu drzost nepokrytě balit o devět let starší ženskou,“ popisuje, čím ji mladý taxikář okouzlil. Přiznává, že svou roli sehrál i dojemný příběh sirotka, který si vedle studia na konzervatoři vydělává na byt, aby si mohl vzít do péče mladšího bratra, kterého po smrti rodičů vychovává teta.

Předsudky stranou

Po pár nočních kávách pozvala Petra Denise na oběd. Strávili společně celé sobotní odpoledne. „Bylo mi s ním fajn. Proč vlastně nechodit s mladším klukem? Honilo se mi hlavou,“ přiznává. Hned následující víkend ji čekala svatba jedné z nejlepších přítelkyň. Svatba byla veselá, od rána se popíjelo, takže když o půlnoci volala Denise, aby pro ni přijel, byla již notně veselá. „Vlastně jsem se nemohla dočkat, až nastane ta správná chvíle, kdy se budu moct ze svatební hostiny vypařit a zavolat Denise,“ vzpomíná. Jako obvykle přijel do pár minut a pomohl jí s výslužkou k domu. „Vyplynulo to naprosto přirozeně. Prostě mě políbil a já neprotestovala,“ popisuje s tím, že se jí zkrátka podlomila kolena.

Nesourodý pár

„Musím přiznat, že zpočátku jsem se snažila držet si nadhled a brát náš vztah jako takové nezávazné zpestření, ale po měsíci jsem přestala všechno řešit. Vzala jsem ho mezi své přátele, v práci přiznala, že někoho mám a prostě to brala tak, že spolu oficiálně chodíme,“ pokračuje ve vyprávění. Denis u ní nocoval tak tři čtyři noci v týdnu, trávili spolu víkendy a plánovali návštěvu Denisovy tety, u které žije jeho mladší bratr. Petra začala pomýšlet na to, že mu navrhne, aby se nastěhoval k ní a ušetřil tak za podnájem.

Hledala jeho číslo do práce, našla pravdu
Autor: Twitter, Profimedia.cz
Šokující ráno

Jednoho dne ráno spěchal Denis za zakázkou na letiště a vyrážel z domova o něco dříve než Petra. Ta si po chvíli všimla, že nechal mobilní telefon na stole. Bylo jí jasné, že bez mobilu se mladý taxikář asi neobejde. Proto nahlédla do kontaktů, zda v nich nenajde číslo na dispečink. Místo něj však našla kontakt „Máma“. „Popravdě jsem neměla v úmyslu slídit, ale to mě dost zarazilo. Tvrdil, že jeho matka je už tři roky po smrti. Stejně tak otec, kterého jsem v kontaktech našla také. A také ve zmeškaných hovorech z předešlého dne,“ popisuje své rozpaky. Nedalo jí to a na otcovo číslo zavolala s historkou, že našla mobilní telefon a chtěla by ho vrátit majiteli. K jejímu velkému překvapení jí bylo vysvětleno, že otec neví, kde je jeho syn, už ho dva roky neviděl a také by s ním rád mluvil. Nedala se odbýt a vytočila číslo matky. Té už nastínila fakt, že s jejím synem chodí. Maminka byla v šoku. O synovi už také dva roky neslyšela, ale hodně toho Petře vysvětlila.

Odpadlík

Denis vlastním jménem Luboš odešel z domova zhruba před třemi lety v den svých osmnáctých narozenin. Nebylo to ve zlém, prostě se odstěhoval ke kamarádovi, ale postupně se přestal ozývat. Až později se jeho matka dozvěděla, že stejně jako z domova odešel také z učňáku, kde se učil na elektrikáře. Jeho rodiče už byli nějaký čas rozvedeni a matka měla malé dítě se svým novým přítelem. Petra zjistila, že v podstatě vše, co jí o sobě Denis řekl, je smyšlenka nebo polopravda. „Musela jsem se omluvit z práce, že mi je nevolno a jít ven. Asi hodinu jsem chodila po parku a nevěděla, jestli plakat nebo se vzteknout. Cítila jsem se hrozně ponížená a zrazená.“ Nakonec však sebrala odvahu a zavolala na dispečink, kde nechala „podvodníkovi“ vzkaz, že telefon si má vyzvednout u ní v práci.

Bez vysvětlení

Když dorazil, řekla mu, že mluvila s jeho „mrtvými“ rodiči, a že už zná pravdu. "Mlčel a koukal se do země jako malý kluk přistižený při lumpárně,“ vzpomíná. Jediné vysvětlení, které z něj nakonec vypáčila, znělo: „Kdybych ti řekl pravdu, vůbec bych tě nezajímal.“ S těmi slovy nasedl do taxíku a odjel. 
„Dodnes jsem to nepochopila. Nic špatného mi neudělal, peníze ze mě netahal, nijak mě neošidil. Od toho dne jsem ho ale neviděla a nemám o něm žádné další zprávy,“ uzavírá s tím, že po něm ani nepátrala a za krátký čas odjela znovu na cesty, kde také potkala svého budoucího manžela. Dnes žije v Anglii, kde společně vychovávají jejich prvorozeného synka. „Dneska mi je toho kluka vlastně líto, bůh ví, před čím utíkal. Každopádně si můžu gratulovat, že jsem se z toho vymotala tak brzy.“