Dojemné! Blog pomáhal rodičům připravit se na smrt jejich dítěte | Pro ženy | Blesk.cz
Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Dojemné! Blog pomáhal rodičům připravit se na smrt jejich dítěte

30. března 2013 | 06:00

Vážil necelých čtyřicet deka, měřil sotva sedmadvacet centimetrů. Na svět přišel o třináct týdnů dřív. Přesto měl malý Marshall obrovskou chuť žít. Po třech měsících však jeho malé srdíčko přestalo bít.

"Odpojili mě od přístrojů a mé křehké tělíčko vzali do náruče," těmito slovy začíná poslední dojemný příspěvek na blogu s názvem "Stout heart".

Ten založili Tyler (26) a Mandy (32) Stoutovi z městečka Fruit Heights v Utahu jen tři dny poté, co se jim v sedmadvacátém týdnu těhotenství předčasně narodil vytoužený syn. Dali mu jméno Marshall.

Život mu vzala infekce

Manželský pár psal příspěvky jménem svého předčasně narozeného dítěte, které od prvního dne statečně bojovalo o přežití. Doplňovali je fotkami malého Marshalla.

Doufali, že jim to pomůže vyrovnat se s jeho případnou smrtí. Zároveň to pro ně byl dobrý způsob, jak informovat rodinu a přátele o jeho aktuálním stavu.

O tři měsíce později, 4. března tohoto roku, vyťukali na klávesnici jeho poslední slova jen pár minut poté, co jeho malé srdíčko přestalo bít. Předčasně narozený Marshall svůj boj o život bohužel prohrál.

Krátký, ale inspirativní

"Jeho život byl velmi inspirativní, přestože nikdy "nepromluvil" jediné slovo," svěřila se internetové verzi děníku Daily Mail Mandy Stout.

Marshall se narodil 19. prosince 2012 v Davisově nemocnice v Laytonu v Utahu. Vážil necelých čtyřicet deka, měřil sotva sedmadvacet centimetrů.

"Oči měl ještě zavřené, nezralé plíce teprve začínaly fungovat, kůži měl průsvitnou jako pergamenový papír a maličkou křehkou hlavu. Jeho šance na přežití byly podle lékařů v tom nejlepším případě 50/50," vzpomíná Tyler Stout.