Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 20°C

Boubelka zhubla díky tanci u tyče, teď ho dokonce učí

18. března 2013 | 06:00

VIDEO: Je o dvacet kilo lehčí, obléká o tři konfekční velikosti menší šaty. Angličanka Jenn Brady (22) dokázala shodit jen tím, že začala pravidelně trénovat pole dance - tanec u tyče.

"V lednu loňského roku jsem šla k lékaři na prohlídku. Ten mě zvážil, spočítal BMI a oznámil mi, že jsem obézní," svěřila se Jenn, jejíž váha se vyšplhala až na pětaosmdesát kilo, listu Daily Mail.

"Byl to pro mě šok. Nechápala jsem, proč mi někdo něco neřekl dřív, když jsem začala přibírat. Nikdy jsem nebyla nijak štíhlá, ale během studia na vysoké škole jsem začala jíst samé kalorické věci," dodala.

Svůdný tanec místo hamburgru

Studentka v té době na správnou výživu skutečně příliš nedbala. Místo zdravých jídel se přecpávala chipsy, čokoládou a tučnými pokrmy z rychlého občerstvení. Po upozornění lékaře se však cítila trapně a rozhodla se zhubnout.

Hlídala si, co jí a navíc se zapsala do kurzu tance u tyče. Už po pár týdnech začala na své postavě pozorovat změny, ručička váhy ukazovala pokaždé méně.

Když se chce, všechno jde

Neuběhlo ani dvanáct měsíců a Jenn vážila o dvacet kilo méně. Nakupovala o tři konfekční velikosti menší oblečení. Z neforemných kousků ve velikosti 44 se teď bez problémů dostane do 38.

"Chodím cvičit pravidelně. I když to tak možná nevypadá, pole dance je opravdu náročný, zapojujete při něm snad všechny svaly. Baví mě to ale čím dál tím víc," prozradila dívka.

Z oplácané studentky instruktorkou fitness 

Díky tanci u tyče Jenn znovu získala ztracené sebevědomí a nedávno se dokonce stala instruktorkou. V dubnu se chce navíc zúčastnit Mistrovství v pole dance.

"Jsem vážně nadšená. Mám podstatně lepší kondici, než jsem kdy mívala. A cítím se mnohem jistější, protože moje váha pořád klesá. Ráda bych se stala inspirací pro další lidi, kteří by chtěli zhubnout," dodává Jenn.