Podle nedávného průzkumu vědců ze sterlingské univerzity (Virginie, USA) hormonální antikoncepce snižuje přirozenou schopnost ženy vycítit, kdo ji sexuálně přitahuje.
Místo toho se ženy zaměřují na praktičtější stránky soužití s mužem, jako třeba jestli dokáže zabezpečit rodinu.
Hledají tedy spíš spolehlivého a pečujícího partnera, než mužného přitažlivého a náruživého milence. S tím je spojený jeden velmi pozitivní fakt, právě takové vztahy vydrží v průměru o dva roky déle, než vztahy stavěné na sexualiní přitažlivosti.
Ovšem na druhou stranu, právě tyto ženy později v manželství začnou trpět sexuálním neuspokojením a často se proto nakonec uchýlí k rozvodu.
Naopak ženy, které antikoncepci neužívají, obvykle při výběru toho pravého muže zvažují oba aspekty důležité pro manželství, tedy spolehlivost i přitažlivost.
Efekt hormonů z pilulek je podle studie prý tak silný, že vědci, ženám radí, aby v době hledání životního partnera raději antikoncepci na čas vysadily. Budou tak mít jistotu, že je pro ně zvolený muž i dostatečně atraktivní.
Pokud užíváte pilulky proti početí, riskujete, že si v sexu moc neužijete. Se změnou hormonů si prý ženy vybírají spíš spolehlivé partnery, než atraktivní náruživé milence.
Klíčová slova: žena, hormony, antikoncepce, výběr partnera, sex, přitažlivost, muž, partner, spolehlivost, mužnost, sexualita, rodina,
Diskuse ke článku
.
Související články
Články odjinud