Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Muži, chcete po nás oholený sexy klín? Upravte si ho taky! Průzkumy mluví jasně

 • 10. listopadu 2022 | 06:00

  Úprava tělesného ochlupení je pro ženy už tak běžná, že každá z nás má svůj pravidelný rituál. Muži jsou rozhodně zvyklí holit si obličej, ale intimní chloupky neřeší každý. Je to paradox, že touží po ženě, která bude v klíně stejně přitažlivá a upravená jako všude jinde, ale sami na sebe stejná pravidla neaplikují. Naštěstí, časy se mění a vypadá to, že k lepšímu.

  S nástupem listopadu opět po roce přichází kampaň Movember, kdy se neoholený knír stává symbolem podpory charitativní akce, jejímž cílem je zvýšit povědomí o prevenci rakoviny prostaty a varlat. Muži s upravenými vousy jsou tradičně považováni za pro ženy atraktivnější a mužnější a dámy je rovněž považují za vhodnější pro vážné vztahy a rodinný život. Jak je to ale s dalším tělesným ochlupením, konkrétně s tím kolem intimních míst?

 • Vousy ano, dole ne!

  Jak je to ovšem s porostem na jiných částech těla, zejména na genitáliích? Podle loňské studie YouGov Body Image Study 2021 50 % žen rozhodně preferuje, aby měl muž pubické ochlupení zastřižené. Přirozený vzhled má poté rádo 39 % žen a pouze 20 % upřednostňuje muže zcela oholeného i na intimních partiích. Podle studie uveřejněné v odborném žurnálu American Journal of Men’s Health si pravidelně pubické ochlupení upravuje téměř 51 % mužů. A podle průzkumu kanadské společnosti Dollar Shave Club si ochlupení kolem genitálií upravuje hned 53 % mužů mezi 18 a 34 lety, pokud se chystají na rande, kde cítí šanci na sex. „Upravené pubické ochlupení je pro partnerky atraktivnější, zvláště pokud se jedná o orální sex. Méně chloupků kolem intimních partií rovněž znamená zvýšenou citlivost, protože husté ochlupení funguje jako jakási bariéra mezi těly partnerů. A v neposlední řadě vypadá mužská chlouba bez okolního hustého porostu mohutnější, což může mužům přidat sebevědomí,“ komentuje Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz , který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

  Video se připravuje ...
  Jak se holily Řekyně a co je dnes trendy? Podívejte se na historii ochlupení • VIDEO: Glamour magazine

 • Pozor na infekce

  Kanadský průzkum zároveň odhalil fakt, že více než čtvrtina mužů používá pro holení pubického ochlupení tutéž žiletku, kterou si holí tvář. Lékaři však před tímto zvykem varují. Jednotlivé oblasti lidského těla se totiž liší mikrobiální komunitou, která se na nich vyskytuje, a jsou-li bakterie z pubické oblasti přeneseny na tvář, mohou následovat kožní problémy, v horším případě i infekce stafylokoky, jejichž výskyt je poblíž genitálií poměrně častý.

 • Ženský klín

  A co holení intimních partií u žen? Není překvapivé, že dle studie YouGov Body Image Study 2021 50 % mužů rozhodně preferuje hladce oholený ženský klín, 59 % se pak líbí zastřižené chloupky. Dámy samotné přitom zastřižení (preferováno 45 % žen) upřednostňují před hladkým oholením (to má rádo 27 % respondentek).

Autor: Gabriela Röhrichová, inf
Diskuse ke článku
.