Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Promiskuita Češek se zvyšuje, tvrdí průzkumy

18. května 2014 | 11:00

Máme jednadvacáté století a pokud se řekne slovo promiskuita, jsou na ni názory velice rozdílné. Samozřejmě je také důležité v jakém prostředí se pohybujete, protože v některých sociálních skupinách je zcela nepředstavitelné, mít více než pět partnerů za život a jinde je to hranice, na které se teprve začíná.

V každém případě, dle nového průzkumu Sexuologického ústavu 1. Lékařské fakulty v čele s PhDr. Petrem Weissem, vyplývá, že počet sexuálních partnerů žen každoročně přibývá. Zatím, co v roce 1993 jich bylo za život přibližně 5, nyní jich je o jednoho více. Nárůst není nijak markantní, ale počet se zvyšuje.

Sexuologové se také shodují na tom, že ženy mají v podobných testech tendenci nepřiznávat reálný počet partnerů, a to ať už vědomě nebo proto, že na některé prostě nechtějí vůbec vzpomínat, tak je vytěsnily z hlavy. Naopak muži, kteří mají v průměru 10 partnerek za život, prý mají naopak tendenci si počet partnerek zvyšovat.

V podpatcích budete působit velice svůdně a žensky.


Tento fakt je dán především tím, že u mužů je otázka plodnosti a schopnosti najít si partnerku žádoucí. Je to jako všude v přírodě, nejsilnější samec vždy vyhrává. Kdežto od žen se očekává, že jejich nejsilnější stránkou bude především věrnost.

Promiskuita, tedy častější střídání partnerů, je také mnohem vyšší v oblastech s vyspělejší ekonomikou nebo větších městech. Jedna holandská studie právě zkoumala vztah promiskuity a materiálního zajištění. Zjistilo se, že společně s penězi a vyšší funkcí, se přímo úměrně zvyšuje sebevědomí a pocit moci, který dává lidem pocit, že mohou druhé pohlaví oslovit, navázat kontakt a dochází tak k mnohem častějšímu střídání partnerů.

Lidé spojují promiskuitu s nevázaností, nestálostí a lehkomyslností, ale v dnešní době, není úplně lehké najít si partnera. Mnoho žen se snaží seznámit  a najít toho pravého a při svém výběru mnohdy sáhnou vedle, protože naráží na lovce, kteří je chtějí jen na sex a pak je nechají jít. Takové zkušenosti jsou pro mnoho žen velice frustrující, ale pokud zůstanou sedět zavřené doma, těžko se s někým seznámí a najdou toho pravého. Není tedy úplně správné odsuzovat hned ženy za střídání partnerů a posuzovat jejich morálku na základě počtu milenců.
Kdo si hraje nezlobí, říká se, ovšem trošičku toho zlobení nikdy neuškodí


Jsou samozřejmě ženy, které vyhledávají sexuální dobrodružství, ale je také prokázáno, že muži nejvíce střídají partnerky kolem dvacítky, kdežto ženy až kolem třicítky. Británie je jedinou zemí, kde vedou v promiskuitě ženy nad muži. Patříte-li tedy k ženám, které v životě navázaly sexuální kontakt s více než deseti muži, není to v tomto století nic tak hrozného. Nejdůležitější je to, zda jste k těmto partnerům přistupovala zodpovědně. Protože chránit se, je nejdůležitější!