Zabijáci vztahů! Co napáchá stejně velkou škodu jako nevěra? | Pro ženy | Blesk.cz

Zabijáci vztahů! Co napáchá stejně velkou škodu jako nevěra?

 • description
  description
  description
  description
  24. června 2016 | 06:00

  To, že je nevěra zabijákem vztahů, je jasné každému. Co ale dalšího může přispět k tomu, že se z nadějně vypadajícího vztahu stane katastrofa roku? Možná si to ani neuvědomujete, ale následujících osm věcí může zraňovat stejně jako nevěra.

 • Moje potřeby jsou důležitější

  Váš osobní čas a potřeby jsou důležité, ale ve vztahu nejsou důležitější než ty, které má váš partner. Pokud ale ty své začnete nadřazovat, životaschopnost vašeho vztahu bude klesat rapidně dolů. Klíčem je umět vyvážit potřeby vás obou, pokud se budete zaměřovat jen na sebe, váš partner pravděpodobně udělá to samé a výsledkem bude rozchod.

 • Toho už mám jistého

  Pokud jste s někým už delší dobu, snadno se stane, že jeho péči, starost i lásku začnete brát jako samozřejmost. Pokud ale nebudete partnerovi dávat najevo, že je tím nejdůležitějším ve vašem životě, dříve či později se začne cítit méněcenný. Postupem času můžete skončit spíše jako spolubydlící. Proto si každý den uvědomte, proč svého partnera milujete, proč s ním žijete ráda, a dejte mu to najevo! 

 • Citová aférka

  Potkala jste někoho, s kým si nesmírně rozumíte, kdo vás podporuje, ale jste "jen" přátelé? Svěřujete se mu s věcmi, které partnerovi neříkáte? Přestože k fyzické nevěře nedošlo, je toto citové opojení na stejné úrovni, a možná že je ještě horší. Vysává energii z vašeho vztahu a odcizení na sebe nenechá dlouho čekat.

 • Nejste týmový hráč

  Vztah je jako tým – partneři by se měli podporovat a měli by umět navzájem jeden druhého podržet. Svého protějšku byste se měla být schopná zastat, pokud ho někdo zesměšňuje nebo ponižuje. Je to váš životní partner, vaše volba a ani vaše matka nemá právo říkat, že pro vás "není dost dobrý". To samé platí v případě, kdyby se snažili vaši přátelé kritizovat váš vztah, a vy byste se ho nezastala. Spousta lidí toto nepovažuje za "zradu" partnera, ale tím, že dovolíte ostatním lidem mluvit špatně o svém protějšku, stáváte se spolupachatelem a do vašeho vztahu to zasazuje trhliny.

 • Lžete i o maličkostech

  Lež je stejně nepřípustná jako nevěra. Pokud si říkáte, že malá lež neuškodí, nalháváte si pravý opak skutečného stavu. Pokud máte potřebu něco před partnerem skrývat, něco je špatně. Postupně začnete podkopávat důvěru, která se opravuje velmi obtížně. Upřímnost je to, co udržuje ve vztahu lásku.

 • Manipulujete

  Jak lehké je přemluvit partnera k něčemu, co nechce, když ho trochu "zmáčknete"! Využívat zranitelnosti a nejistoty svého vyvoleného je podlé a manipulativní, přestože si možná ani neuvědomujete, že to děláte. Od domluvy k manipulátorství je sice kousek, ale rozdíl mezi nimi je obrovský.

 • Citově se odcizujete

  Jste s partnerem v jednom pokoji, ale spíše než spolu jste vedle sebe? Pokud něco nezměníte, propast mezi vámi se bude prohlubovat. Emoční odcizení lze definovat jako nedostatek citového, duchovního propojení, nedostatek intimity, který možná v první řadě pramení ze strachu z ní samotné. S partnerem se začnete odcizovat, místo společně stráveného času jste raději s přáteli, neříkáte mu všechno, své problémy si řešíte sama... Je toto ještě vůbec vztah?

 • Chcete partnera měnit

  Je důležité vzít na vědomí, že s daným člověkem jste kvůli tomu, jaký JE, ne jaký bude někdy v budoucnu, až si ho přetvoříte k obrazu svému. Nutit někoho byť jen k malým změnám může vést přímou čarou k rozchodu a je to jenom projevem vašeho sobectví. Sice se jedná o otřepanou frázi, ale bez komunikace a kompromisů se neobejdete. Přestaňte na partnerovi hledat to špatné a zaměřte se na to, co na něm obdivujete, čím vám pomáhá a proč jste se vůbec rozhodla s ním žít.

Autor: luh
Diskuse ke článku
.