Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Ženy mají často lesbické fantazie

21. října 2011 | 20:00

Více než polovině žen se líbí jiné ženy a téměř polovina se s jinou ženou líbala. Ženy ale nemusí mít homosexuální orientaci, aby je přitahovalo stejné pohlaví.

Ženy se vzájemně sexuálně přitahují, i když většinou si tuto skutečnost nechají jen pro svou fantazii. Vyplývá to ze studie, v níž 60 procent žen přiznává, že je někdy jiná žena sexuálně přitahovala, 45 procent se alespoň jednou s ženou líbala a polovina žen má o sexu s ženou tajné fantazie.

Málokterá z nich se však odváží tyto fantazie uskutečnit, a pokud, tak až v pozdním věku. Nejde u nich však o vyjasnění orientace. Jen mají větší odvahu experimentovat.

Nejlepší kamarádky k sobě mají blízko

Tato přitažlivost může vycházet s přirozené vzájemné náklonnosti žen, kdy klidně prosedí hodiny na telefonu a vše si o sobě řeknou. Jsou si tím pak velmi blízké.

“Pevná přátelství žen se dají srovnat s romantickým vztahem mezi mužem a ženou,” vysvětluje psycholog. “Baví se spolu o hodně intimních věcech a jejich pouto se tím ještě víc utužuje."

Přitažlivost ženy k jiným ženám se prý vyvíjí v průběhu života. Mladé dívky se vždy považují za heterosexuální (pokud přímo nemají ujasněnou lesbickou orientaci), ale dlouhodobá studie prokázala, že v pozdějším věku se ženy tak jednoznačně do jediné škatulky nezařazují.

Chodila s moderátorkou pak s hercem

Jsou ženy si svou sexualitu ujasňují postupně. Například americká herečka Anne Heche po různých eskapádách s muži zakotvila v tříletém vztahu se známou televizní moderátorkou a komičkou Ellen DeGeneres. "Jsem volnomyšlenkářka a chci všechno vyzkoušet. Tehdy jsem to tak opravdu cítila," objasňuje.

Dokonce se spolu v Kanadě vzaly, aby podpořily legalizaci sňatků homosexuálů v Americe. Pak byla Anne osm let vdaná za herce Colemana Laffoona, s nímž má syna. Opustila ho ale kvůli mužnému herci Jamesovi Tupperovi, kterého poznala při natáčení i u nás úspěšného seriálu Muži na stromech. Mají spolu dalšího syna a je zřejmé, že její sexuální fantazie o ženách definitivně zlomil.

Autor: INT, bak