Dieta

a
b
c
č
d
e
f
g
h
ch
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
ř
s
š
t
u
ú
v
w
x
y
z
ž

Okurková dieta

Okurková dieta
12. prosince  2014 
 09:51

Tahle dieta je to pravé, pokud vám jde o rychlé zhubnutí. Okurková dieta vám zajistí vyladění postavy do plavek nebo do šatů v případě, že máte dvě tři kila navíc. Bohužel se však nedá doporučit, abyste se s její pomocí pokoušeli shodit deset kilo. Možná by se vám to povedlo, ale šlo by o zahrávání si se zdravím. 

Co od ní čekat: Rychlé zhubnutí do příliš těsných kalhot nebo sukně.

Výhody a nevýhody: Výhodou je okamžitý efekt, nevýhodou, že se nehodí k dlouhodobému či dokonce trvalému shazování kil navíc.

Díky okurkové dietě můžete zhubnout dvě až tři kila za tři dny, krom toho se dá chápat jako rychlá dieta a zároveň očista organismu. Okurka pomáhá stimulovat trávicí trakt, má detoxikační účinky, pomáhá odčerpávat přebytečnou vodu z těla a navíc má téměř nulový obsah energie. Princip diety spočívá v konzumaci libového masa a okurkového salátu, přičemž denní příjem by neměl přesáhnout 900 kcal neboli 3800 kilojoulů a neměla byste ji držet déle než týden, spíše však jen dva tři dny.  

  •  K snídani můžete zvolit například celozrnný toast s miskou okurkového salátu a s neslazeným čajem.
  • K obědu si dejte jedno vejce nebo 100 g kuřecích prsou a okurkový salát a k večeři už jen okurkový salát.
  • K dopolední i odpolední svačině sáhněte po banánu nebo melounu.
  • Jak si okurkový salát ozvláštnit? Skvěle chutná ve formě tzatziki nebo kostky okurky zalijte jogurtem či smetanou a posypte bylinkami a kořením, případně se sýrem feta, olivovým olejem a citronem.

 

Diskuse ke článku

.

Nejčtenější články

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji