Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Zatočte s celulitidou jednou pro vždy!

Celulitidu má mnoho žen. Zlikvidujte ji ještě před létem!
10. května 2012 | 06:23

Celulitida. Slovo, které nerada vyslovuje každá z nás, ale bohužel většiny z nás se osobně týká. Přinášíme vám proto některé z taktik, kterými se dá na celulitidu efektivně zaútočit a zbavit se tak nehezké pomerančové kůže. Takže připravme se do boje!

Samotná celulitida vzniká nahromaděním nadbytečných tuků v podkoží. Bohužel pro nás, dámy, díky hormonu estrogen celulitida postihuje především ženy.  

Celulitida
Autor: Archiv firmy Reebok

Dělí se na tři stádia:

V prvním je vidět pouze, když zmáčkneme kůži. Ve druhém stádiu jsou dolíčky znatelné již při ostrém osvětlení. Třetí stádium ukazuje celulitidu nezávisle na osvětlení nebo na tom, jestli sedíme či stojíme. Při čtvrtém stádiu již vidíme hrubé nerovnosti na pokožce.

Pryč s ďolíčky!
Celulitida
Autor: Profimedia.cz

Pokud již celulitida naše tělo navštíví, nemazleme se s ní, a co nejefektivněji ji vyprovoďme zase pryč. Vhodná strava pomůže pomerančové kůži předejít, ale samotná ji nezastaví. Zapomeňte na “zázračné“ krémy a gely, nejlepší je aktivní pohyb, kterým lze zbytečné hromadění tuku v podkoží zmírnit. Během cvičení se odplavují toxiny a snižuje se tím množství nevzhledných dolíčků. 

Cvičení, cvičení, cvičení…
Celulitida
Autor: Archiv firmy Reebok

Nebaví vás klasická posilovna? Zkuste si zacvičit na silovém tréninku. „Jedná se o neustále se obměňující jednoduché, funkční pohyby, které jsou cvičeny s vysokou intenzitou. Propojuje základní prvky gymnastiky, atletiky a silového tréninku –  sedy lehy, kliky či skáčete přes švihadlo,“ vysvětluje Jana Kovalovská, zástupce značky Reebok. Pravidelným posílením svalů kritických partií docílíme výrazného úbytku celulitidy.

Lymfatické masáže
Celulitida
Autor: Profimedia.cz

Jednou z příčin pomerančové kůže je také špatný oběh lymfatického systému. Pro jeho zlepšení pomáhají lymfatické masáže, které jsou nejen účinné, ale i velmi příjemné. Cílem této masáže je rozproudit tok lymfy v podkoží, která nese nahromaděné odpadní a toxické látky. Provádí se velmi jemným a mírným tlakem přesně po sobě jdoucími hmaty.

„Dobře provedenými pohyby dochází k rozbití podkožního tuku a zmírnění celulitidy,“ vysvětluje masérka Andrea Vachková z wellness zóny Grund Resort Golf & Ski. Navíc u lymfatické masáže může dojít i k úbytku přebytečných centimetrů u problémových partií.

Celulitida
Autor: Profimedia.cz

Zázračná skořice

Vyzkoušejte také kosmetické zábaly, které vám sice viditelnou celulitidu neodstraní, ale jsou ideální při prevenci proti pomerančové kůži. Navíc si je můžete připravit i z pohodlí domova.

Velice účinný je například skořicový zábal, který zlepšuje spalování tuků a podporuje krevní oběh. Toto aromatické koření nepatří pouze do kuchyně, ale můžeme ho použít i při boji za lepší postavu, protože skořice zahřívá pokožku, čímž dochází k otevírání cév a odbourávání podkožního tuku, který způsobuje celulitidu.

Zábal si připravíme ze dvou kelímků bílého jogurtu, pár kapek olivového oleje a pěti lžic skořice. Směs rozetřeme na postižená místa a opatrně převážeme folií, která zajistí, že se nám toxiny lépe vyplaví z těla.

Celulitida
Autor: Profimedia.cz

Lidé s citlivou pokožkou by se měli připravit na to, že skořice může trochu nepříjemně pálit, ale jak říkaly naše babičky, pro krásu se nebojme trochu trpět. Nohy by měly být obalené minimálně 30 až 45 minut -  tedy čím déle, tím lépe. Nezapomínejte také dodržovat pitný režim, pravidelně jíst, méně solit a po sprchování masírovat nohy lufou a uvidíte, že brzy se nebudete stydět svléknout ani v nejvíce osvětlené zkušební kabince.

Autor: Eva Dvořáková