Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Aprílové vtipy: 25 nápadů, jak napálit přítele nebo kamarádku. Inspirujte se

31. března 2024 | 06:00

Patříte mezi ty škodolibé, kteří rádi na apríla napálí své nejbližší? Pokud nemáte dostatek zlomyslné inspirace, přinášíme vám pár tipů na pranky, které vás zaručeně pobaví! Na tyhle aprílovské žertíky vaši blízcí rozhodně jen tak nezapomenou!

Apríl! Ideální chvíle pobavit se na účet druhých! Chcete napálit přítele, kamarádku nebo kolegy v práci, ale nevíte jak? Máme pro vás hned několik zábavných tipů, které pobaví nejen vás, ale nakonec i napálené.

VIDEO: Historie a vznik apríla: A kdo kdy v historii udělal nejlepší aprílový žert?

Video se připravuje ...
Historie a vznik apríla: A kdo kdy v historii udělal nejlepší aprílový žert? • VIDEO: Videohub

Proč se apríl vlastně slaví?

První zmínky můžeme vidět v íránském svátku Sidzah Be-dar, který je spojován s humorem a zároveň se slaví v podobném čase jako apríl. Evropské dějiny uvádějí, že se svátek datuje do druhé poloviny 16. století, konkrétní zmínky najdeme ve Francii. V roce 1564 král Karel IX. ediktem roussillonským stanovil, že začátek nového roku připadá na 1. ledna. Do té doby totiž někteří slavili nový rok až 25. března na Den zvěstování Panny Marie. Ti, kteří příkaz nedodrželi, byli označeni za blázny a pravděpodobně dali vzniknout aprílu, tedy "dnu všech bláznů".  

Česká země přejala tento svátek ze zahraničí a první písemné údaje nalezneme v roce 1690, kdy o aprílu napsal Bartoloměj Chrystellia z Prahy. Postupem času se zde tento svátek začal usidlovat a na konci 18. století si v české literatuře o aprílových žertech toho mohli lidé hodně přečíst.

Zlomyslný apríl: Inspirujte se!

Lidé si tento svátek rychle zamilovali, a tak se první duben nese ve znamení žertíků a zlomyslností. Nebojí se toho ani média. Poprvé napálila britská veřejnoprávní televize BBC své diváky v roce 1957, když informovala o tom, že špagety rostou na stromech. Reportáž zmátla obyvatele Velké Británie natolik, že se v zahradnictvích dožadovali špagetových keřů. Jakmile se však dozvěděli, že je televize pouze napálila, vznikla debata, která celou reportáž BBC odsoudila.

Internet se hemží různými žertíky a my jsme pro vás vybraly ty nejlepší. Co takhle nastražit v obchodě past v podobě gumového hada, zasypat kolegovi klávesnici trávou, místo řízku obalit příteli k obědu kus kartonu nebo místo tekutého mýdla nalít do nádobky lubrikační gel? Fantazii se meze opravdu nekladou! Nahlédněte do fotogalerie a inspirujte se!

Na zlomyslné vtípky se podívejte ve fotogalerii:

Autor: Aneta Valešová