Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 19°C

Detoxikujte se! 7 dní, které pročistí tělo

 • vyzkoušejte týdenní očistnou kúru, která kombinuje ovoce, zeleninu a zeleninovou polévku. Stojí to za to!
  18. května 2014 | 06:00

  Máte pocit, že by vaše tělo potřebovalo opravdu generální úklid? Pak vyzkoušejte týdenní očistnou kúru, která kombinuje ovoce, zeleninu a zeleninovou polévku. Stojí to za to.

 • Uvařte si polévku


  Polévka
  Autor: Shutterstock.com
  Na polévku, která je součástí téhle kúry, budete potřebovat 400 gramů bílého hlávkového zelí, 2 papriky, 200 g řapíkatého celeru, 200 gramů mrkve, 100 gramů cibule, 100 gramů rajčat, 2 pórky a 1 paličku česneku. Zeleninu očistěte, nakrájejte na kousky a dejte do 2 litrů mírně osolené vody. Hrnec přikryjte a nechte všechno vařit při mírné teplotě asi 40 minut.
 • První den je ovocný

  Na vánočním stole by nemělo rozhodně chybět ovoce! A v posledních letech nejde jen o tuzemská jablka! Sváteční talíř čím dál častěji zdobí ovoce exotické.
  Autor: archiv
  Jíte ve znamení ovoce. Nemusíte se omezovat v množství, kromě vysoce kalorických banánů jsou dovolené všechny druhy ovoce, hlavně musí být čerstvé. Dvakrát denně si dejte šálek polévky a ráno nezapomeňte na lněné semínko.
 • Druhý den ovládne zelenina


  Zelená pro ovoce, zeleninu a saláty, červená pro maso, ryby, drůbež.
  Autor: Foto scom
  Ke slovu přichází zelenina, můžete všechny druhy. Jen snídaně zůstává ovocná. Poobědvejte polévku. Nezapomínejte pít a dát si lněné semínko, tohle platí pro celý týden.
 • Třetí den, to je mix


  S některými potravinami, a to nejen s ovocem, jde hunutí mnohem lépe
  Autor: profimedia.cz
  Došlo na ovocno-zeleninovou kombinaci. Celý den jíte ovoce i zeleninu podle vlastní chuti a fantazie. Dvakrát denně si dopřejte polévku.
 • Čtvrtý den je banánový


  Banány
  Autor: Shutterstock.com
  K snídani a večeři si dejte šálek polévky. A pozor, tenhle den přichází na řadu dosud zapovězený banán. Můžete jich sníst během dne až pět. Nic víc už nejezte (tedy kromě lněného semene). A máte dovolenou i skleničku mléka, raději sójového nebo jiného rostlinného.
 • Pátý den si dejte tofu


  Tofu
  Autor: profimedia.cz
  Snídaně je ovocná, během dne můžete šálek polévky a zeleninu. Jestli už vám „leze ušima“, dopřejte si i kostku tofu sýra.
 • Šestý den přidejte rýži


  Rýže
  Autor: Shutterstock.com
  Kromě ovocné snídaně a večeře a zeleninové polévky si můžete dovolit vařenou rýži s nastrouhaným jablkem.
 • Sedmý den zůstanete u klasiky


  Dodržování pitného režimu vám zajistí energii a krásný vzhled.
  Autor: Shutterstock
  Střídejte ovoce (včetně banánů) a zeleninu, snídaně a večeře je polévková.

  K běžnému jídelníčku se vracejte postupně, hlavně počkejte se smaženým jídlem. Na ovoce a zeleninu v žádném případě nezapomínejte.

  Důležitý je při téhle odlehčující kúře i pitný režim, měla byste vypít 1,5 až 2 litry neperlivé stolní vody. A pro zvýšení čisticího účinku si každé ráno dopřejte jednu lžíci lněného semene, kterou zapijete sklenicí vody.

Autor: mac
Klíčová slova:  zdraví, detoxikace
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...