Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Chcete větší prsa bez silikonů? Dejte si fenykl, sóju a mléko

5. července 2013 | 11:00

Máte mindráky z malých prsou? V tom případě máme pro vás dobrou radu: zařazujte do jídelníčku co nejčastěji potraviny, které obsahují ženské hormony estrogeny. Ty ňadra zvětší určitě.

Než se do estrogenové diety pustíte, poraďte se s lékařem. Jde o to, že hormonální potraviny, které estrogeny obsahují, nemusí být ideální v případě, že máte v rodině například rakovinu prsu… Takže co za lahůdky nám pomůže napěchovat dekolt?

1. Dejte si sóju

zdraví

Ta je velmi bohatým zdrojem fytoestrogenů, tedy estrogenů rostlinného původu, které kromě zvětšování ňader pomáhají i zmírňovat nepříjemné stavy v období přechodu.

Ze sóji je toho k dostání spousta: skvělé je například tofu, tempeh, sojové mléko, sojové boby  - ty můžete upravit na desítky způsobů, stejně jako sojové maso.

2. Fenykl jak ho neznáte

zdraví
V českých kuchyních je fenykl nejznámější v podobě sušených aromatických semínek, ze kterých se vaří chutný čaj proti nadýmání. Když si ho dopřávají kojící matky, nejenže zvyšuje produkci mateřského mléka, ale zvětšuje i objem prsů.

Ale ňadra pomáhá vylepšit i ženám, které nekojí! Takže když chcete být prsatice, přidávejte fenykl do jídla co nejvíc, receptů je celá řada, nemusí to být zrovna jen zmíněný čaj. Navíc se dá dneska běžně koupit v čerstvé podobě ve většině supermarketů.

3. Mléko a mléčné výrobky jsou záruka

mléko

Mléčné výrobky jsou taky zaručená volba. Obsahují ty správné hormony, a to nemluvíme o těch, které se do nich můžou dostat prostřednictvím nepovoleného „přikrmování“ dojnic.

Mléčné hormony podporují růst prsou zcela přirozeně. Hodně viditelné je to u žen, které trpěly podvýživou a začaly jíst jogurty, pít mléko a podobně.

4. Červený jetel do čaje
Červený jetel obsahuje podobně jako sója hodně fytoestrogenů, a nejlepší je přidávat si ho sušený do čajových směsí. Dá se koupit i v tobolkách v lékárně.

zdraví

Autor: sia