Ovoce je lék: Meruňky na imunitu, maliny na ledviny | Pro ženy | Blesk.cz

Ovoce je lék: Meruňky na imunitu, maliny na ledviny

 • Hledejte lék proti neduhům v přírodě. Ovoce má v sobě mnoho účinných látek, které jsou prospěšnější než pilulky.
  28. června 2013 | 17:00

  Ovoce je zásobárnou vitaminů, které nutně potřebujeme pro zdraví. Nevěřili byste, jakými léky jsou třeba takové třešně nebo černý rybíz!

 • Angrešt proti zácpě a vysokému tlaku


  Angrešt
  Angrešt je účinný při léčbě anémie, je močopudný a obsahuje málo cukru a hodně zdravých kyselin Navíc má vysoké množství vitaminu C a E.
  POZOR: Není vhodné pro ty, kteří trpí žaludečními vředy.
 • Meruňky pro silnou imunitu


  Zázračný vitamin najdete v meruňkách.
  Meruňky zabraňují chudokrevnosti, jsou výborné proti únavě a obsahují hodně vlákniny. Jsou zdrojem beta karotenu, který brání volným radikálům „ubližovat“ organismu a také posilují imunitu, ale i vlasy, nehty a pokožku.
  Náš tip: Jestliže jste koupili tvrdé a nazelenalé meruňky, nechte je přes noc v papírovém sáčku se dvěma jablky při pokojové teplotě. Do rána dozrají. Jablka totiž uvolňují etylén který proces urychluje.
 • Černý rybíz proti křečovým žilám


  Černý rybíz
  Černý rybíz je výborný lék proti nachlazení (čaj z plodů i listů) nebo proti průjmu. Extrakt se také používá k léčbě žaludečních a střevních infekcí.
  Bobule černého rybízu mají nejvyšší podíl ovocných kyselin, které aktivují látkovou výměnu, je v něm velké množství vitaminu C, dál pak A, B a E.
  Náš tip: Proti bolesti v krku smíchejte lžíci marmelády z černého rybízu s horkou vodou a pijte několikrát denně. Nálev působí i proti zánětu hrtanu a hltanu.
 • Jablka proti skleróze


  Jedno "naťuknuté" jablíčko může nakazit spoustu dalších.
  Anglické přísloví říká, že, když sníte alespoň jedno jablko denně, nebudete potřebovat doktora. A dalo by se říci, že je to pravda. Jablka jsou skvělá prevence proti rakovině střev, zvyšují imunitu a odolnost proti stresu a pomáhají proti chudokrevnosti, revmatizmu, bolestem hlavy nebo závratích. Navíc snižují cholesterol. Jablečný ocet je bojovníkem proti nadváze, skvěle spaluje tuky a jablka omezují pocit hladu.
 • Maliny při nemocech ledvin


  Maliník
  Maliny mají protizánětlivé účinky a dokiáží odbourávat cholesterol. Léčí anémii a pomáhají při nachlazení, snižují horečku i vysoký krevní tlak. Dokonce se užívají proti šerosleposti. Obsahují také „vitamin krásy“ biotin, který zajišťuje krásu pokožky, vlasů, a nehtů.
  Náš tip: V malinách bývají často červi. Vložte je do širší nádoby, položte na ně zlehka obrácenou pokličku s menším průměrem a dejte do chladničky. Červíci vylezou a na pokličce se zachytí.
 • Ostružiny proti stresu


  Ostružiny jsou plné vitamínu C, bioflavinoidů a obsahují i další důležité prvky jako například hořčík nebo železo
  Modročerné bobulky jsou skutečným elixírem energie pro naše tělo, pomáhají proti nachlazení a revmatizmu, snižují krevní tlak a posilují imunitu. Jsou účinné na hemoroidy, povzbuzují činnost žláz. Dokonce snižují nervozitu a mají protisklerotický účinek. Jsou velmi bohaté na vitamin C, třísloviny, vlákninu, éterické silice a minerály.
 • Švestky na žaludek a střeva


  Švestky jsou oblíbeným ovocem. České sady však napadá nemoc šarka, která sladké plody ničí.
  Máte hlad? Švestky ho snadno zaženou. Skvěle pomáhají při redukční dietě, léčí zácpu (jsou přírodní projímadlo, protože obsahují hodně vlákniny). Snižují krevní tlak a působí proti krvácení z nosu a dásní.
 • Třešně proti zánětům


  Trřešně
  Třešně jsou ideální ovoce proti paradontóze a artritidě, vážou škodliviny, které se pak snadno z těla vyloučí. Neutralizují tuky a tím pomáhají snižovat nadváhu, podporují regeneraci pokožky a skvělé jsou proti zácpě. Také snižují hladinu kyseliny močové, takže jsou výborné pro lidi, kteří trpí dnou.
  Náš tip: Jestli chcete, aby vám třešně vydržely co nejdéle, nechte jim stopky. Bez nich vydrží jen poloviční dobu.

Autor: sil
Klíčová slova: ovoce, zdraví, krása, hubnutí, dieta
Diskuse ke článku
.