Úterý 25. června 2024
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana
Polojasno 27°C

Jste pořád nemocní? Víme, co vám opravdu pomůže!

 • ...
  9. října 2017 | 06:00

  Všichni známe ten nepříjemný pocit, kdy na nás něco leze! Škrábe nás v krku, jsme unavení a celé tělo nás všelijak pobolívá. A v ten moment se proklínáme za to, že jsme včera políbili na tvář nachlazenou kamarádku! Tomu všemu se ale dá vyhnout. Takhle na to! 

 • Změňte stravu

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Přestože to možná neradi slyšíte, klasický, a hlavně zaručený způsob, jak se vyhnout nemoci, je zdravá strava a pohyb. „Dodržování pestré diety plné vitaminů může být náročné, ale z dlouhodobého hlediska se zaručeně vyplatí,“ říká doktor Timothy Mainardi, newyorský imunolog a alergolog. Zařaďte do svého jídelníčku dostatečné množství ovoce, zeleniny, kvalitních cereálií a bílkovin a vaše tělo se ubrání jakékoliv bakterii.

  Znáte babské rady proti nachlazení?

  Video se připravuje ...
  Video z testování babských rad proti nachlazení • VIDEO: komerční prezentace

 • Hýbejte se

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Zdravý pohyb dělá více než jen hezké boky. Pravidelným cvičením dokážete také posílit svůj imunitní systém. „Bylo prokázáno, že lidé, kteří žijí sedavějším způsobem života, jsou náchylnější k nemocem než aktivní jedinci,“ říká doktor Mainardi. Příště až bude řádit všude kolem vás chřipka, spíše než do postele si tedy zalezte do fitka, abyste tělo správně posílili.

 • Dobře se vyspěte

  ..
  Autor: iStock.com

  Máte celý seznam věcí, které musíte dodělat a už vás tlačí termín? Pokud máte tendenci pracovat na úkor vlastního spánku, mohlo by se vám to brzy vymstít. Aby mohlo tělo bojovat s případnými viry a bakteriemi, potřebuje být dostatečně odpočaté. „Studie dokázala, že například lékaři, kteří během katastrof pracovali nepřetržitě sto hodin, měli vyšší pravděpodobnost nákazy než jejich odpočatí kolegové,“ vysvětluje doktor Mainardi. „Během únavy se také zvýší pravděpodobnost reaktivace nemoci z minulosti, která mnohdy propukne v silnější nemoc, než jakou jsme už prožili, a vyléčili.“

 • Myjte si ruce

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Rada, kterou slýcháme už od svých rodičů, je zaručeně účinná. Pravidelné mytí rukou obyčejným mýdlem a teplou vodou nás ochrání před nebezpečnými nemocemi. „Není zapotřebí kupovat drahá antibakteriální mýdla, naopak z dlouhodobého hlediska nejsou pro naši imunitu vůbec dobrá,“ vysvětluje doktor. „Najděte si mýdlo, které vám bude vonět a to skvěle postačí.“

 • Požívejte antibakteriální gel

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Pokud jste ve městě a nemůžete si jít umýt ruce ve veřejné koupelně, vždy je vhodné mít u sebe lahvičku antibakteriálního gelu na ruce. Podobné gely se prodávají v klasických drogeriích i v malém balení do kabelky. Můžete si vybrat z několika druhů barev a vůní.

 • Vyzkoušejte probiotika

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Přirozené bakterie, které se nacházejí ve střevech, mohou ovlivňovat schopnost těla bojovat s infekcí. Právě proto doktor Mainardi doporučuje do svého jídelníčku zařadit potraviny s živými kulturami. „Existují výzkumy, které prokazují, že probiotika mohou chránit tělo před záněty.“ Poznejte tedy fermentovaný čaj Kombucha nebo kvašenou zeleninu Kimchi, které jsou plné zdraví prospěšných probiotik.

 • Buďte opatrní s užíváním vitamínů

  ...
  Autor: Profimedia.cz

  „Pokud nebýváte často nemocní, pak nejsou vitaminové doplňky skutečně nutné,“ říká doktor Mainardi. „Veškeré vitaminy, které vaše tělo potřebuje, může získat ze surovin, které jíte.“ Vitaminy se mohou velice prodražit. Pokud ale trváte na tom některé doplňky stravy přesto užívat, pak buďte skutečně opatrní. Vitamíny A, D, E a K mohou být nebezpečné, pokud je užíváte v nesprávném množství, upozorňuje doktor.

Autor: Rebeka Stoklasová
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...