Nejlepší lék na přeplácaný žaludek? Křenové víno! | Pro ženy | Blesk.cz

Nejlepší lék na přeplácaný žaludek? Křenové víno!

27. prosince 2013 | 12:00

Konečně jste se piustili do ochutnávíní vánočního cukroví, nacpali se smaženým kaprem i pečenou kachnou se zelím? Prostě jídlo a zase jídlo. Dejte na náš tip a najděte si chvilku i na přípravu křenového vína. Proč? Bude to váš vyprošťovák na „těžkotonážní“ žaludek.

Domácí křenové víno je ten pravý lék, který oceníte, až vám bude ouvej od žaludku. S přípravou ale musíte začít už teď. Křen vám pomůže s trávením, a co víc – je považovaný za bylinu mládí, podobně jako ženšen. Takže takový léčivý a omlazující doušek, to se hodí!

Medicína z červeného vína

...
Jak na to? Jednoduše. Do litru červeného vína nakrájíte asi dvacet koleček očištěného křenu a necháte alespoň dva dny louhovat. Potom „užívejte“ 2 polévkové lžíce ráno a večer.

Bývala to osvědčená medicína našich babiček, zvlášť když přidaly ještě trochu medu a voňavého koření (hřebíček, skořici).

Léčivý lektvar podruhé

...
Ještě pro vás máme druhou variantu žaludečního léku. Její příprava trvá o něco málo déle, ale nevadí, všechno stihnete. Potřebujete litrovou láhev. Do pětiny její výšky dáte nastrouhaný křen a zalijete červeným vínem.

Pak necháte týden vylouhovat. Dávkujte si první tři dny třikrát denně čajovou lžičku a
pak třikrát denně polévkovou lžíci. Dál můžete pokračovat podle potřeby…

Užít si jídlo je umění

...
Vychutnat si všechny sváteční dobroty bez následků, to každý nezvládne. Je nás jednoduše spousta takových, co plácají jedno přes druhé… Nemá cenu si to vyčítat, ale s křenovým vínem můžete být připraveni přispěchat s první žaludeční pomocí.

Autor: zuz