Co naše tělo potřebuje?
1. Masáže
Protože jsme často promrzlé, prospěje našim svalům, které jsou stále v napětí, vhodná masáž.
Čokoládová
Masáž čokoládou rozehřátou v mandlovém oleji blahodárně působí na nervový systém a je skvělým a výjimečným prostředkem proti stresu, špatné náladě a zimním chmurám. Po ní budete mít jemnou a zvlhčenou pleť, a hlavně budete příjemně naladěná.
Lávovými kameny
Pokud se vám nechce do masážního salonu, můžete si improvizovanou proceduru udělat doma: potřebujete deset středně velkých lávových kamenů, které koupíte v zahradních nákupních centrech,.
Zahřejte je v horké vodní lázni a položte na postel do dvou řad blízko sebe. Přikryjte je ručníkem a lehněte si na ně tak, abyste kameny měla podél páteře. Teplo proniká do těla, uvolňuje svalstvo a odstraňuje blokády energetických drah. Budete se cítit jako znovuzrozená.
2. Teplo na všechny způsoby
Domácí relax
Venku se žení všichni čerti a vy jste v pohodlí, zabalená do vlněné deky a vychutnáváte si horké kakao. Pusťte si svůj oblíbený film nebo jen tak relaxujte, nedělejte prostě nic a nechte myšlenky volně plynout...
Horká koupel
Teplá voda pomáhá předcházet nachlazení. Vlhké teplo vaše tělo příjemně prokrví a postará se i o regeneraci svalů. Dejte si do vany několik kapek vonného oleje a deset minut v ní relaxujte. Pak se osprchujte vlažnou vodou.
SOS náplasti
Máte bolavý a ztuhlý krk z toho, jak se choulíte venku v zimě a v práci „zíráte“ do počítače? Pomůže vám hřejivá náplast, kterou koupíte v lékárně.
Termofor
Uvolní křeče v břiše, zmírní bolest, zahřeje a uvolní vás. Horký termofor si můžete vzít před spaním do postele.
Napařování
Chcete, aby vaše pokožka byla svěží i v zimě? Chce to jen malý trik.
Do misky s horkou vodou přidejte pár kapek čajovníkového oleje. Hlavu si zakryjte ručníkem a napařujte se deset minut.
Je to účinná terapie při onemocnění dýchacích cest, působí dezinfekčně a ulehčuje dýchání.
Extra tip: Horká koupel nohou Vrátila jste se domů z dlouhé zimní procházky a pořádně jste promrzla? Ponořte nohy do horké koupele. Podle odborníků je to nejlepší způsob, jak se zahřát a předejít nachlazení. Do vody můžete přidat deset kapek éterického cedrového nebo zázvorového oleje. Po deseti minutách nohy osušte a natáhněte si na ně teplé ponožky. |
3. Pohyb – pro příjemný pocit
Zima je doba klidu, to však neznamená, že musíte sedět doma za pecí. Sportujte, ale rozumně, nepřepínejte se, nevyčerpávejte se, nevyhledávejte extrémy.
Ideální je v tomto obdobní power jóga, pilates, taj-či, lehké aerobní lekce, relaxační hodiny. Pohybem se do těla vyplaví serotonin – hormon navozující příjemné pocity.
Sport zažene špatnou náladu, která může vznikat dlouhodobým nedostatkem světla v zimních dnech.
4. Jídlo – není čas na diety
Máme pro vás dobrou zprávu: pokud jste si nedala předsevzetí, že zhubnete, můžete své odhodlání shazovat kilogramy odložit na přelom února a března. Zapomeňte tedy na počítání kalorií a drastické diety.
V zimě jsou pro tělo vhodná teplá jídla: zeleninové a luštěninové polévky zahuštěné třeba pohankou.
Vsaďte také na jídla z jednoho hrnce, kde jsou luštěniny, rýže, kvalitní maso.
Hodně používejte „zahřívací“ koření a potraviny, jako jsou zázvor, česnek, cibule, hřebíček, skořice a další.
Můžete si dopřát také ořechy, místo sladkostí si dejte sušené ovoce. Energii vám dodají zelné saláty a dostatek tepla prohřívací čaje, například yogi čaj.