Co když má kojenec neustále ucpaný nos? Pomoci mohou vlhký vzduch i homeopatie | Pro ženy | Blesk.cz

Co když má kojenec neustále ucpaný nos? Pomoci mohou vlhký vzduch i homeopatie

 • Pro malé dítě je čistý nos důležitý nejen kvůli zdraví. Má velký vliv i na jeho náladu.
  27. února 2015 | 11:30

  Máloco dokáže tak vyděsit a otrávit začínající rodiče jako rýma u nejmenších dětí. Neumějí smrkat, a navíc se jim s ucpaným nosem hůře dýchá, což může rodiče vyděsit. Pomoc naštěstí existuje a nemusí to vždy znamenat, že začnete do malého tělíčka pár týdnů po narození pumpovat chemii, protože rýmy se lze zbavit i mechanicky pomocí přírody či homeopatik. Rady jsme našli v knize Homeopatie a děti od doktora Tomáše Karhana. Knihu vydalo nakladatelství Grada. 

 • Pomáhá chladný a vlhký vzduch

  ...
  Dětští lékaři se v kojenecké poradně velmi záhy setkávají, a ne vzácně, s dotazem na silné funění kojenečků vázané na dýchání. Nezřídka postačí zvlhčení vzduchu v místnosti, někdy mírné snížení teploty místnosti, někdy až na nejzdravějších 19 až 21 stupňů Celsia. 

 • Nos můžete jemně ošetřit pomocí fyziologického roztoku

  Matky by se neměly nechat odradit od kojení pláčem svých dětí
  Ucpaný nos je možné ošetřit vatovou štětičkou navlhčenou fyziologickým roztokem. Nově jsou na trhu kojenecké nosní kapky čistě s fyziologickým roztokem bez chemických žíravin. Nesprejujeme přímo, ale zvlhčíme štětičku, aby nedocházelo ke vdechnutí!

 • Co když dítě hodně funí

  Otřesný případ vraždy novorozence se stal v Brně (ilustrační foto)
  Jestliže se objevuje výrazně hlasité dýchání nosem – funění – a přetrvává, máme ku pomoci několik homeopatik.

  Funění, otok sliznice nosu. Chraplavý noční kašlík. Obtížné sání.  Sambucus nigra
  Noční ucpávání nosu. Nejhlasitěji mezi 3. a 4. hodinou.   Ammonium carbonicum
  Hlasitě funí po obtížném kojení i v noci. Požitkářský paličák.   Nux vomica
  V noci ucpaná více pravá nosní dírka, ve dne trvalá rýma. Strupy.   Lycopodium
 • Jak se vyznat mezi homeopatiky

  ...
  Nejčastěji volíme Sambucus nigra. Jeho potřebnost může potvrdit i občasný dusivý či chraplavý kašlík kolem půlnoci. Teprve po podání léku se objeví mírná čirá sekrece z nosu a zmenší se otok nosní sliznice. Kojenec může konečně pohodlně sát mléko z matčina prsu. Ammonium carbonicum je méně známý, ale účinný lék zvláště při nočním ucpávání nosu. Maximum zhoršení je mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. Hlasité nosní dýchání zejména po jídle a také v noci potřebuje lék Nux vomica. Tento lék má také od malička hodně co napravovat u hltavých a poživačných novorozených paličáků. Pomáhá dávno předtím, než se z nich stanou šéfové workoholici s pověstí  požitkářů. Lycopodium je s ním jakoby příbuzné. Ucpaná je více pravá nosní dírka. Z ní pak vytéká světlý sekret. Dítě má též časté zažívací problémy, větry a plynatost. Obtíže včetně funění gradují v kojeneckém věku mezi 16. až 20. hodinou.

Autor: wall
Diskuse ke článku
.