Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Bezzubá fenka Toast dobývá módní svět

29. ledna 2015 | 06:00

Stala se tváří jarní kampaně značky Karen Walker, návrháře Alexandra Wanga inspirovala k vytvoření tašky a na Instagramu má přes 158 000 fanoušků. Bezzubá fenka plemene Kavalír King Charles španěl jménem Toast s věčně vyplazeným jazykem vtrhla na strany módních magazínů, jako jsou Vogue, Harper´s Bazaar či Allure.

Za všechno může její paníček, newyorský novinář Joshua Onassis alias Fat Jew, který roztomilé fenečce založil profil na Instagramu @toastmeetsworld, kde sdílí její fotky v legračních outfitech.

“Toast je rozená hvězda,” říká. “Její vyplazený jazyk je vlastně něco jako piha Cindy Crawford nebo zadek Jennifer Lopez – poznávací znamení,“ dodává.

Toast zachránili před čtyřmi lety z množírny psů s papíry, kde rodila štěňata jako o závod. Majitelé těchto psích farem štěňata produkují bez ohledu na zdraví jejich matek, takže Toast přišla následkem neustálého rození a kojení štěňat o zuby.

S páníčkem Joshuou Onassisem
S páníčkem Joshuou Onassisem

Toast v tašce od Alexandra Wanga
Toast v tašce od Alexandra Wanga

 

V roce 2010 ji Joshua vzal s sebou na milánský Fashion Week, kde Toast okouzlila návrháře značky Balenciaga Alexandra Wanga a stala se jeho múzou.

S šéfredaktorkou magazínu Lucky Evou Chen.
S šéfredaktorkou magazínu Lucky Evou Chen.

Krátce nato si získala také šéfredaktorku vlivného módního magazínu Lucky Evu Chen a nafotila pro něj módní editorial. Od té doby její fotografie obletěly celý svět a nedávno získala svou první komerční zakázku, když se objevila na reklamách značky Karen Walker.

Na Instagramu má fenka Toast 158 000 fanoušků.
Na Instagramu má fenka Toast 158 000 fanoušků.

“Toast je před kamerou přirozená, soustředěná a na rozdíl od většiny modelek poslouchá povely. Miluje převlékání, ale ještě více zbožňuje spánek a tacos,” říká Joshua. Dále si potrpí na náhrdelníky značky Statement, oblíbila si novou kolekci Moschino s motivy jídla a nikdy by na sebe nevzala nic od Marka Jacobse, protože se prý nepohodla s jeho bulteriérem Nevillem.