Jako z jiného světa: Nejkrásnější místa na Zemi | Pro ženy | Blesk.cz

Jako z jiného světa: Nejkrásnější místa na Zemi

 • Nejkrásnější místa na světě, která vám vyrazí dech!
  25. listopadu 2013 | 18:18

  Naše planeta je plná divů a krás o kterých možná ani netušíte. Různá geografická umístění, biotopy, klimatické podmínky a nebo roční období dokáží udělat s divokou přírodou doslova zázraky. Podívejte se na jedna z nejkrásnějších míst na planetě, u kterých jen těžko uvěříte, že se nejedná o fotomontáž.

 • Tunel lásky, Ukraina

  ...
  Přírodně vytvořený tunel z korun stromů, romanticky nazývaný Tunel lásky se nachází kousek od města Klevan na východní Ukrajině. Měří celé tři kilometry a pokud byste se jím chtěli projít, nezapomeňte dávat pozor na vlak, který jím projíždí.
 • Tulipánová pole, Holandsko

  ...
  Že je Holandsko zemí tulipánů a větrných mlýnů, není zřejmě potřeba připomínat. Jestli je ale na něco naprosto úchvatný pohled, pak jsou to holandská pestrobarevná tulipánová pole v plném květu. Nejlepší dobou pro jejich navštívení je samozřejmě na jaře, konkrétně od poloviny dubna do začátku května.
 • Salar de Uyuni, Bolívie

  ...
  Solná pláň o rozloze více než desíti tisíc kilometrů čtverečních byla dříve dnem jezera. Jednou ročně, během záplav, dochází k jejímu zaplavení a pláň tak výrazně zvyšuje svoji odrazivost. Stává se tak fascinujícím a suverénně největším přírodním zrcadlem na světě.
 • Hitachi seaside Park, Japonsko

  Hitachi seaside, japonko
  Japonský květinový park Hitachi Seaside se nachází blízko pláže Ajigaura a má rozlohu neskutečných 190 hektarů. V období květu zde naleznete více než šest milionů rozkvetlých květin různých barev a druhů. Mimo jiné také pomněnky, narcisy nebo tulipány.
 • Ledovcové jeskyně v Mendenhall, Aljaška

  ...
  Ledovec Mendenhall se táhne na délce 19 kilometrů na území Aljašky a vytváří přímo pohádkové jeskyně, jako vyloupnuté z pohádkového ledového království.
 • Červená pláž, Čína

  ...
  Překrásná pláž v čínském Panjin se nachází v největším močále na světě a není tvořena pískem, jako ostatní pláže, ale červeným plevelem moře Sueda. Začíná růst během dubna, kdy je zelený, ale na podzim se jeho barva promění v opojně růžovo-červenou a vytváří jedno z nejkrásnějších míst na světě.
 • Bambusový les, Japonsko

  bambusový les
  Magický bambusový les Sagano se nachází na severozápadě japonského ostrova Kyoto a rozprostírá se na ploše šestnácti kilometrů čtverečních. Kromě vizuální krásy oplývá ale ještě jednou zvláštností a tou je zvuk, který bambusy vydávají, když se jimi prohání vítr. Není divu, že Japonci tento zvuk zvolili za jeden ze sta zvuků Japonska, který musí být zachován děj se co děj.
 • Květinový tunel, Japonsko

  ...
  Uměle vytvořený květinový tunel s názvem Wisteria se nenachází nikde jinde, než opět v Japonsku. Svoje jméno dostal podle květiny vistárie ze které je vytvořen a je často vyhledávaným místem, jak jinak než pro romantické schůzky.
 • Čajovníkové planáže, Čína

  ...
  Čajovníkové keře mohou dorůst výšky až patnácti metrů, na plantážích se ale udržují zastřižené pouze jeden metr. Díky tomu vytvářejí dokonale souměrné zelené obrazce, na které je z dostatečné výšky prostě úchvatný pohled.
 • Hory Tianzi, Čína

  ...
  Název hor, které sa nacházejí na území číny by se do Češtiny přeložil jako "syn nebes". Těžko byste mohli najít příznačnější název. Z jejich vrcholku je naprosto úchvatný pohled. Nemusíte sem ovšem šplhat, stačí se nechat vyvézt lanovkou.
 • Kaňon Antelope, Arizona

  ...
  Vápencový kaňon Antelope se nachází v severo-arizonském Navaju a právem je nejnavštěvovanějším místem této indiánské rezervace. Prazvláštní tvary a stíny jsou tvořeny světlem, které proniká štěrbinami vytvořenými v červeném vápenci a uličky, kterými se často turisté musejí protahovat nejsou širší než jeden a půl metru.
 • Jezero Hillier, Austrálie

  ...
  Bez velkého překvapení je jezero Hillier velkou turistickou atrakcí. Jeho voda má totiž zářivě růžovou barvu. Zvláštností je, že nikdo neví, proč je voda jezera zabarvená právě dorůžova. Vědci se domnívali, že by to mohlo být způsobeno vodní řasou, která ve slané vodě produkuje červené barvivo, její výskyt v jezeře však rozbory vyvrátily. Krásné jezero Hillier tak zůstává dodnes přírodní záhadou.
 • Jezero Retba, Senegal

  ...
  Dočervena zbarvené jezero Retba v Senegalu za svoji červenou barvu, na rozdíl od jezera Hillier, vděčí právě řase Dunaliella salina algae, která způsobuje, že se barva jezera mění v závislosti na aktuálním počasí. Bývá proto oranžové, červené i zářivě růžové. Oplývá také vysokým množstvím soli, dokonce větším než se nachází v Mrtvém moři.
 • Hora Roraima, Jižní Amerika

  hora roraima
  Roraima je nejvyšší ze skupiny stolových hor známých pod názvem tepui na území Jižní Ameriky. Rozpíná se na území třech států - Venezuely, Brazílie a Guyany. Na výšku dosahuje necelé tři tisíce metrů nad mořem a poprvé byla zdolána na konci 19. století. Zajímavé je, že výstup se dodnes provádí po stejné cestě, jako v roce 1884.
 • Obrův chodník, Severní Irsko

  ...
  Přírodní úkaz zvaný obrův chodník leží asi sto kilometrů od irského Belfastu a je tvořen tisíci kamennými sloupy o maximální velikosti šest metrů a průměru od 38 do 51 centimetrů. Jsou až nepřirozeně symetrické, takže při pohledu shora připomínají plástev. Tyto vápencové útvary nebyly přitom vytvořeny ničím jiným, než vulkanickou činností.

Diskuse ke článku
.