Nevěsta cestovatelka: Ve svatebních šatech jezdí po světě, musí se jí vejít do batohu | Pro ženy | Blesk.cz

Nevěsta cestovatelka: Ve svatebních šatech jezdí po světě, musí se jí vejít do batohu

26. září 2013 | 07:00

Pod vodou, ve vzduchu, na sněhu, uprostřed skal... Pokaždé ve stejných svatebních šatech. Jennifer Salvage a její manžel Jeff strávili posledních pět let na cestách po 19 zemích. Na všech místech Jeff Jennifer fotí v jejích svatebních šatech a obrázky pak sdílí na svém blogu s názvem "Jedny šaty, jedna žena, jeden svět".

Na svých internetových stránkách Jennifer vysvětluje, že jejich dobrodružství začalo v roce 2008, když sháněla svatební šaty, které by si mohla obléci na obřad, který se měl odehrát na okraji sopky na Velikonočním ostrově.

Vzhledem k tomu, že se svým svatebním outfitem potřebovala "přeletět 7000 mil, dostat se autem přes opuštěný ostrov a pak je pěšky donést do posvátné kráteru sopky," chtěla Jennifer takové šaty, které "lze nacpat do batohu".

Nakonec si vybrala celokrajkový model bez ramínek značky Maggie Sottero, jednoho z nejuznávanějších a nejžádanějších výrobců svatebních šatů na světě.

Na Velikonočním ostrově se Jeff, který je profesionální fotograf, snažil zachytit Jennifer v šatech v tom nejlepším světle. A pokračoval v tom i během líbánek v Alpách a Číně.

Od té doby se vydali už do devatenácti zemí, v nichž Jennifer před objektivem fotoaparátu svého muže pózovala už 147krát. Společně navštívili Chile, Švýcarsko, Čínu, USA, Egypt, Nový Zéland, Maďarsko, Francii, Itálii, Vatikán, Peru, Island, Norsko, Jamajku, Bahamy, Grand Cayman, Honduras, Řecko a Rusko.

Podle svých stránek: "Jennifer a její šaty cestují po celém světě a hledají dobrodružství, krásu, omluvu, že nikdy neskončí své líbánky s Jeffem."

"Budu dělat to tak dlouho, jak dlouho jí to bude bavit," říká Jeff a dodává, že neobvyklý fotografický projekt je "skvělý způsob, jak zaznamenávat náš život."

Není však jasné, jak si pár může dovolit svá četná divoká dobrodružství. Když totiž necestují, pracuje Jennifer jako poradce a Jeff je profesorem informatiky.147 místech.