Nejlepší kuchařky 2017: Kterou chcete najít pod stromečkem?

 • 14. prosince 2017 | 11:00

  Pokud si ještě lámete hlavu s vánočními dárky, nezoufejte, máme pro vás tipy na nové kuchařky! Na své si přijdou jak zapálení gurmáni, tak amatéři, kteří s vařením teprve začínají. Výběr je opravdu široký a určitě vyberete správně. Pojďme si společně představit několik skvělých kuchařek letošního roku!

 • Nejbarevnější kuchařka

  Kamu - Nejbarevnější kuchařka

  Skvělá kuchařka pro vášnivé cestovatele a každého, kdo rád objeví něco nového a nebojí se experimentu. Najdete v ní plno autentických receptů, které autorka posbírala přímo od místních kuchařů a kuchařek, z vietnamské, mexické, čínské, korejské či peruánské kuchyně. Na této gastronomické cestě po světě bychom si nemohli přát lepší průvodkyni – Kamila Rundusová nejenže vařila snad na všech kontinentech, ale může se pochlubit i zkušenostmi u Jamieho Olivera v Londýně, z pražské michelinské La Degustation Boheme Bourgeoise nebo vlastním cestopisným dokumentárním seriálem o vaření pro Českou televizi.

  Nejbarevnější kuchařka. Autor: Kamila Rundusová - Kamu. Tuto 460stránkovou kuchařku pořídíte za 990 Kč • Naše hustý kaše

  Naše hustý kaše

  Kuchařka, která se hodí každý den. To, jak důležitá je správná snídaně, víme už dávno, David a Jana Borozidisovi vám však poradí, jak na ni. Naučí vás vařit kaše nasladko i naslano, dietní i „divočejší“ a ze všech možných obilovin tak, aby si pochutnala celá rodina. Kaším tak třeba přijde na chuť i ten, komu dosud nejely, a dvě stě stran receptů vám zaručí, že se jich jen tak nepřejíte. Kuchařka je navíc vhodná i pro naprosté začátečníky v kuchyni. 

  Naše hustý kaše. Autoři: David Borozidis, Jana a Emílie Borozidu. K dostání za cca 300 Kč.

 • Kulinárium

  Kulinárium

  Šéfkuchaře předních nejen pražských restaurací, televizního moderátora a úspěšného autora Zdeňka Pohlreicha není příliš potřeba představovat. Podle Zdeňka Pohlreicha může vařit každý, stačí, když si osvojí základní principy, a pak už si prý může jenom hrát s tím, co matka příroda nabízí. Kulinárium vám tedy slibuje, že vás nejen naučí 100 receptů, ale hlavně vás v 17 metodikách zasvětí do tajů vaření tak, abyste rozuměli tomu, co se vlastně na pánvi děje, a dokázali si poradit za všech okolností. Zkrátka z vás udělá kuchaře.

  Kulinárium. Autor: Zdeněk Pohlreich. Kuchařku, která navíc díky Pohlreichovu osobitému stylu není žádnou nudnou učebnicí vaření, koupíte za 449 Kč.

 • Sám doma a hladový

  Sám doma a hladový

  Trochu hipsterské, dost vtipné a hodně praktické. Tahle kuchařka je ideálním dárkem pro všechny muže, kteří se nechtějí obtěžovat se složitým vyvářením, ale zároveň vědí, že jenom o bagetách a párcích se přežít nedá. Recepty nejsou náročné ani časově, ani na ingredience, jsou nápadité a zvládne je i kuchař amatér. Zábavně psanou knihu plnou tipů na snídaně, obědy, večeře i jídla „na druhý den“ pořídíte za cenu do čtyř stovek.

  Sám doma a hladový. Autor: Matěj Pospíšil. Cena cca 400 Kč

 • Manželé v kuchyni

  Manželé v kuchyni

  Manželé v kuchyni je víc než jenom kuchařka. Jiří a Marika Kučovi, autoři foodblogu Kitchen story, na ní pracovali celý rok a kromě receptů ze sezonních potravin kniha zachycuje i atmosféru jednotlivých okamžiků v životě této kreativní dvojice. Výsledek je překrásný: fotky plné nálady, milé příběhy a samozřejmě recepty. Ty jsou pro lepší orientaci označeny ikonkami jako bezlepkové, vegetariánské nebo bez laktózy. Zkrátka kuchařka, která vám dodá chuť nejen do vaření, ale i do života. Za 499 Kč ji seženete přímo na stránkách Manželů v kuchyni.

  Manželé v kuchyni. Autoři: Jiří a Marika Kučovi. Cena 499 Kč

 • Řešíš/Hřešíš

  Řešíš/Hřešíš

  Herečka Anna Linhartová dobře ví, že lidé často řeší otázky, kolik a co přesně jíst, když chtějí zhubnout. A potom existují v životě okamžiky, kdy jdou předsevzetí ohledně správné životosprávy stranou a vypadá to, že všechny problémy dokáže vyřešit jen velký kus čokoládového dortu. Řešit, nebo hřešit? Teď máte na výběr díky jednoduché, hravé, bohémsky rozevláté a oboustranně řešené kuchařce, jejíž koncept vás prostě bude bavit.

  Řešíš/Hřešíš. Autor: Anna Linhartová. Cena 349 Kč

 • Levandule

  Levandule

  Novinářka a zahrádkářka Lenka Tréglová a grafička, experimentátorka a autorka mnohých receptů Anita Ponešová pro vás napsaly knihu o levanduli. Dozvíte se v ní vše, co o levanduli potřebujete vědět, abyste ji mohli pěstovat, inhalovat, vařit z ní a péct s ní, vyšívat s její pomocí a koupat se v ní. Zavřete tedy oči a přivoňte ke 2. stránce: ocitnete se mezi dlouhými fialovými řádky levandulových polí v jižní Francii nebo v peřinách s vůní sušené levandule v látkovém pytlíčku.

  Levandule. Autoři: Lenka Tréglová a Anita Ponešová. Cena 229 Kč

 • Cukrfree kuchařka

  Cukr free kuchařka

  Janina Černá je známá blogerka, která vaří zásadně bez cukru. To ale neznamená, že by její život byl jedno velké omezování. Její kuchařka je důkazem, že i bez cukru může být život sladký. Recepty v této knize jsou nízkofruktózové, většina z nich je také nízkosacharidová s větším obsahem tuků a všechny jsou zároveň bezlepkové. Inspirujte se novými a netradičními recepty. 

  Cukrfree kuchařka. Autor: Janina Černá. Cena 299 Kč. 

 • Štěstí na talíři

  Štěstí na talíři

  Díky nové kuchařce nutriční terapeutky Lady Noskové začnete vařit zdravě, ale hlavně velmi chutně. V této knize vás čekají talíře plné chutného, zdravého a barevného jídla. Budete štíhlí, a to bez stresu a v pohodě. Klade důraz na kvalitní suroviny a perfektně vyladěnou skladbu stravy. Text knihy doprovází nádherné fotografie.

  Štěstí na talíři. Autor: Lada Nosková. Cena cca 400 Kč

 • Vietnamská kuchařka s rodinným příběhem

  Vietnamská kuchařka s rodinným příběhem

  Kromě Kulinária vydává Zdeněk Pohlreich ve svém nakladatelství Sevruga první neautorskou kuchařku manželů Tuana a Lan s názvem Vietnamská kuchařka s rodinným příběhem. Manželé v Česku úspěšně provozují pravá vietnamská bistra. Začtěte se do inspirativního příběhu pracovitých a pokorných manželů, kteří si s neutuchající energií vybudovali v Česku nový domov. Objevte díky nim svět omamných vůní a lahodných vietnamských pokrmů. Vybrat si můžete ze známých, ale také neobvyklých receptů. 

  Vietnamská kuchařka s rodinným příběhem. Autoři: Lan a Tuan. Cena 399 Kč

 • Bezlepkové (sladké a slané) pečení

  Bezlepkové sladké a slané pečení

  Trpíte celiakií nebo jen hledáte nové nápady, jak ozvláštnit váš receptář? Bezlepkové pečení vás dostane zajímavými a chutnými recepty, které vám zpříjemní chvíle strávené v kuchyni. Různé sladké a slané dobroty omámí nejedny chuťové pohárky. Kniha je vhodná také pro začátečníky, protože obsahuje základní recepty na těsta a popisky použitých surovin. Dozvíte se také, k čemu je při pečení lepek a jaké existují vhodné alternativy. 

  Bezlepkové (slané a sladké) pečení. Autor: Sabrina Sue Danielsová, Dagmar Reichelová. Cena 249 Kč

Autor: red
1080p 720p 360p
DesktopMobile