Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 20°C

Nevěříte si? Bez sebevědomí z vás bude ztroskotanec

7. dubna 2013 | 06:00

Myslíte si, že jste odporná, tlustá, nemožná a je zázrak, že se s vámi vůbec někdo baví? Když svůj pohled na sebe nezměníte, můžete rovnou zapomenout na lásku, dobrou práci i kamarádky.

Zní to sice trochu zjednodušeně, ale je na tom obrovský kus pravdy. Sebevědomí vám totiž může změnit nejen to, jak vypadáte, ale také vztahy a kariéru. Jak?

Láska na prvním místě

„Kdy se nemáte ráda vy, jak by vás mohl mít rád někdo jiný,“ vysvětluje základní životní pravdu koučka Lenka Černá. Dokud si nesrovnáte vztah sama k sobě, buď budete osamělá, nebo si budete vybírat typy mužů, kteří vás ničí – despoty, tyrany, slabochy a bídáky.

„Ženy, které mají nižší sebevědomí, často prožívají nerovnováhu v partnerském vztahu. Buď jsou příliš submisivní, přizpůsobují se, anebo trpí závislostí, žárlivostí a přecitlivělostí na partnera,“ říká koučka. Naopak zdravě sebevědomá žena si váží sama sebe, ví, co chce, a přitahuje si do života podobně naladěné lidi. V práci i v soukromí.

Kariéra snů

Je jasné, že bez zdravého sebevědomí se na trhu práce jen těžko chytíte. Jenže kanadští psychologové šli ještě dál a tvrdí, že toho nemusíte tolik umět, stačí, když si budete hodně věřit. „V našich výzkumech jsme zcela jasně prokázali, že lidé, kteří věří, že jsou lepší než druzí, i když nejsou, se dostávají na vyšší posty,“ tvrdí jeden z vědců.

Krásné tělo

Průzkum společnosti Dove odhalil šokující věc. Podle něj jsou sama se sebou spokojená jen neuvěřitelná 4 % žen. Ostatní na sobě nemůžou najít nic, co by se jim líbilo. O to častěji na sobě vidíme faldy, vrásky, zapadlé oči, silné nohy… Sebevědomí vám sice vrásky nevyžehlí, ale díky němu zhubnete, rozzáří se vám obličej a budete vypadat mnohem lépe!

Autor: MAJ