Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Co o vás prozradí vaše kabelka?

20. března 2013 | 07:00

Pokud nenosíte peněženku v kapse a klíče připevněné k pásku, je pro vás určitě kabelka nepostradatelným doplňkem. Mimo to funguje také jako úkryt pro vaše poklady. Styl kabelky vypovídá o vašem vkusu a způsob, jakým ji nosíte, říká, jaká jste.

Odbornice Petti Wood, zabývající se řečí těla, odtajnila, co o nás způsob nošení kabelky vypovídá.

Ruka jako háček


Tento styl nošení kabelky můžeme zpozorovat u celebrit. Pokud právě takto nosíte svou kabelku, snažíte se ji ukázat ostatním. Lidé vás vnímají silnou, respektují vás, ale cítí z vás nadřazenost.

Volné ruce
Tímto způsobem nošení kabelky prý ženy úmyslně zakrývají svoji postavu a oblečení. Navíc nepůsobí zrovna elegantně.

Pokud nosíte takto kabelku právě vy, nemáte příliš velké sebevědomí a jste zakřiknutá. Zároveň dáváte najevo svůj laxní přístup. Petti dodává: „Tento způsob držení vídám nejčastěji u mladých nevyzrálých dívek.“

Psaníčko před tělem
Zkřížené nohy a držení kabelky obouruč před sebou vyjadřuje obranný postoj. Jste plachá a bojíte se okolí.

V náručí


Další oblíbený způsob nošení u celebrit. Pokud i vy tento způsob preferujete, jste cílevědomá a striktní. Nestaráte se příliš o to, jestli je kabelka stylová, hlavně, že je praktická.

Přes rameno s dlouhým popruhem
Nosíte nejraději kabelku s dlouhým popruhem a raději než křížem, si jí jen tak hodíte přes jedno rameno? Ukazujete tím ostatním, že jste šťastná, ale zároveň neopatrná. Petti dodává: „Doslova to vyjadřuje, že nemáte kontrolu nad svým světem.“

Přes rameno s krátkým popruhem
Tento způsob můžete velmi často vidět u Carrie ze Sexu ve městě. Nejčastější je to u žen, žijících ve velkých městech, které si tímto držením svojí kabelku chrání. Jsou to zkrátka bystré, chytré ženy a opatrné ženy.

V hlavní roli podpaží
Toto držení je poměrně náročně, ale zase vám zajistí volné ruce. Nejčastěji takto nosí kabelku ženy, které nejsou spokojeny se svoji postavou nebo se necítí úplně ve své kůži.

Aktovka
Takto nosí kabelku hlavně podnikatelky nebo ženy, které mají v tašce mnoho věcí. Příliš se nezajímají o svůj vzhled ani vzhled kabelky, dají spíše na praktičnost.

Jsem mrcha
Máte lepší věci na práci než neustálé tahání kabelky? Některé ženy mají na nošení tašky asistentku, přítele či manžela. Když zkrátka cítí potřebu vypadat neustále skvěle, nesmí být zatíženy tak „zbytečnými“ věcmi, jako je kabelka.

Více tašek najednou
Máte dvě, tři, čtyři, pět kabelek, o které se musíte starat najednou? A přijde vám to praktické? Pozor! Už na první pohled můžete vypadat unaveně a vyčerpaně. Na druhou stranu můžete působit jako dáma, která je ovšem trochu ve spěchu. Měla byste se rozhodnout, kterou z kabelek si v daný den vyberete a ostatní nechat odpočívat doma.

Klíčová slova: kabelka, tajemství, nošení
Diskuse ke článku
.