Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Jaké je vaše zenové znamení? Prozradí vám to moudrost japonských mistrů.

 • Zenový horoskop má narozdíl od toho klasického jen 11 znamení. Jaké je to vaše?
  27. dubna 2014 | 09:00

  Jistě znáte své znamení zvěrokruhu, i to podle čínského horoskopu. Nedávno jsme vám navíc představili i znamení podle indiánské astrologie. Víte ale, co o dni vašeho narození prozradí zenová astrologie dálného východu?

 • Slunce (21.3. - 29.4.)

  ...
  Jistě pro vás nebude překvapením, že lidé narození ve znamení Slunce jsou nejzářivějšími osobnostmi celého horoskopu. Jste nenapravitelnými idealisty - moudrost a krása jsou vaším celoživotním hnacím motorem. Krédo, podle kterého se řídíte je: "Kdyby se všichni snažili o maličko víc, bylo by na světě o mnoho líp.". Optimismus vám zkrátka koluje v žilách.

  Rada zenového mistra

  Važte si své intuice a pozorně ji poslouchejte, protože vám vždy spolehlivě poradí a svede vás na to nejlepší možnou cestu.

 • Bambus (30.4. - 4.6.)

  ...
  Plní života a neskutečně přizpůsobiví, takoví jsou lidé ve znamení vždy svěžího bambusu. Jste velmi moudří a máte obrovský přehled, přesto (anebo právě proto) netrváte jen na jedné zažité variantě a nemáte problém se okamžitě přizpůsobit situaci tak, abyste z ní vytěžili to nejlepší. Nikdy ale nebudete dělat nic na úkor jiného člověka.

  Rada zenového mistra

  Věřte svému rozumu, ten vás totiž nikdy nezklame.

 • Buvol (5.6. - 6.7.)

  ...
  Termín "pracovitý jako včelka" je ve vašem případě slabé slovo. Vy jste totiž doslova workoholiky. Pracujte nejen hodně, ale také rádi a když něco musíte, uděláte to rychle a bez připomínek. Jste zodpovědní až do morku kostí a díky tomu získáváte obdiv popularitu lidí kolem sebe.

  Rada zenového mistra

  Myslete na svoji rodinu. Ať už na tu kterou máte, nebo na tu co založíte. Jedině tam se totiž budete cítit opravdu šťastní a spokojení.

 • Lotosový květ (7.7. - 1.8.)

  ...
  Sentimentální snílci s neodolatelným kouzlem osobnosti. Ne nadarmo je vaším znamením překrásný a omamný lotos. Vůči ostatním cítíte silnou empatii a jste vždy po ruce, abyste poskytli pomocnou ruku, nebo rameno k vybrečení. Plní energie, pozitivně naladění a milující, užíváte si život všemi smysly.Rada zenového mistra

  Podívejte se na oblohu! Vždy koukejte ještě dál a výš, než jste zvyklí. Jedině tak totiž budete ještě lepší a úspěšnější.

 • Japonský most (2.8. - 27.8.)

  ...
  Stojíte nohama pevně na zemi ale současně se aktivně zajímáte o všechno, co je nějakým způsobem zvláštní nebo krásné. Ať už je to problematika UFO, nebo třeba výtvarné umění. Jste stateční, otevření a kreativní a za svoje blízké byste se rvali do poslední kapky krve.Rada zenového mistra

  Nikdy se nezastavte uprostřed cesty. Bojujte, dokud máte dost síly a dokud nedosáhnete vytouženého cíle. Nebuďte netrpěliví, čas je na vaší straně.

 • Oblázek (28.8. - 10.10.)

  ...
  Jestli je nějaké znamení opravdovým magnetem, pak jste to vy. Vaše osobnost je prostě okouzlující a lidé kolem vás často ani netuší proč. Jste velmi milí, energičtí a přitom se nevnucujete. Ve všem spolehlivě najdete ideální míru, ať jde o partnerské vztahy, přípravu pokrmu nebo i prosté popíjení alkoholu.Rada zenového mistra

  Věci vždy dělejte tak, jak nejlépe umíte, ale nebuďte zklamaní, když nebudou perfektní. Dokonalost na tomto světě neexistuje, tak se o ni přestaňte snažit.

 • Císař (11.10. - 18.11.)

  ...
  Máte potenciál dokázat velké věci a jste si ho moc dobře vědomi. Občas byste si ale měli připomenout, že pýcha ještě nikdy nikomu nepřinesla nic dobrého. Rádi si děláte věci po svém a nesnášíte, když se s vámi někdo hádá. U těch, na kterých vám záleží, však dokážete slevit ke kompromisu. I když vás to stojí dost sebezapření.

  Rada zenového mistra

  Netlačte na pilu. Nechte občas věci jen tak plynout a uvidíte, že se k vám vrátí daleko intenzivněji, než kdybyste na nich museli dlouze pracovat.

 • Císařovna (19.11. - 26.12.)

  ...
  Jste osobností, která ví co chce a vždy bude bojovat za své vyšší cíle a morální hodnoty. Jestli vám ale něco opravdu dělá problém, pak je to samota. Bez milované osoby se cítíte, jako by vás byla jenom půlka a láska vám v životě přináší harmonii a klid. Díky vaší milé a nesobecké povaze ale sami nikdy dlouho nejste.

  Rada zenového mistra

  Přestaňte na chvíli investovat do všech okolo a dopřejte si možnost čerpat jejich energii. Uvidíte, že se vám bude dýchat mnohem lépe.

 • Měsíc (27.12. - 18.1.)

  ...
  Jste záhadní, neuchopitelní a ty, co vás neznají, provokujete svojí záhadností a klidem, který vyzařujete. Opačné pohlaví si od vás drží odstup tak silně, jak silně je současně přitahujete. V životě často docílíte toho, po čem toužíte. Je to díky tomu, že dokážete racionálně přemýšlet, pilně pracovat a vše podřídit svému cíli.

  Rada zenového mistra

  Nic vás nedokáže zastavit, dokonce ani smrt a nic vás nedokáže překvapit, dokonce ani vy samotní. Tak na to nikdy nezapomínejte.

 • Želva (19.1. - 14.2.)

  ...
  Každý, kdo vás potká, nemůže jinak než obdivovat vaši vyvinutou ctnost, moudrost a nadpozemský klid. Pokud mu ale dáte možnost skutečně vás poznat, objeví toho uvolněného, zábavného a občas ztřeštěného člověka, kterého se v sobě snažíte tak důsledně ukrýt. I přesto ale nikdy nezapomínáte na své pravé hodnoty, za které celý život bojujete.

  Rada zenového mistra

  Vždy dejte najevo co si myslíte a jak se cítíte. Ticho ve vašem životě rozhodně nemá co dělat.

 • Třešeň (15.2. - 20.3.)

  ...
  Stejně jako třešeň symbolizuje zrození a život, jste i vy plní života a radosti, kterou kolem sebe rádi rozdáváte. Lidé vás milují za to, jak jste spontánní, vřelí a plní nadšení. Pokud se jim moc nepletete do života, nebo jim neměníte plány na víkend, máte vyhráno.

  Rada zenového mistra

  I když vám trpělivost není vlastní, své cíle sledujte s pokorou. Jedině tak jich skutečně dosáhnete.

Diskuse ke článku
.