Zveme vás na nejromantičtější adventní trhy v Evropě! | Pro ženy | Blesk.cz

Zveme vás na nejromantičtější adventní trhy v Evropě!

 • Zpříjemněte si předvánoční čas návštěvou adventních trhů.
  29. listopadu 2013 | 06:00

  Zajeďte sem aspoň na jeden den a nadechněte se kouzla Vánoc se svařeným vínem a kornoutem pečených kaštanů v ruce.

 • Drážďany

  28.11. - 23.12.2013

  Jeden z nejstarších vánočních trhů, slavný Štrýclmarkt, otevřel své brány už po 579. Najdete ho na náměstí Altmarkt a nakoupíte tady dárky, medové perníčky, skleněné ozdoby, zvonečky, šperky, hračky i přírodní kosmetiku a ručně vyráběné svíčky. A až se unavíte věčným prodíráním se davy, zastavte u některého ze stánků s místními dobrotami. Grilovaným klobásám, špeclím se slaninou a zelím, medovým vaflím, vaječnému punči ani borůvkovému svařáku prostě neodoláte.

  ...

  A nezapomeňte si domů přivést světoznámou drážďanskou štolu, která se prodává pod chráněnou známkou „Dresdner Christstollen“. Každá je označena zlatou pečetí a tu nejlepší – máslovou s marcipánem a kandovanou citronovou kůrou, koupíte na Prager Strasse.

 • Linec

  23.11. - 24.12.2013

  Každý rok se v době adventu toto „město betlémů“ zahalí do té nejromantičtější nálady. V kostelích, na náměstích i v muzeích můžete obdivovat jesličky z celého světa. Vánoční trhy se tady konají pravidelně na dvou místech – na barokním Hlavním náměstí (Hauptplatz) a v zahradě Volksgarten. Nechybí nazdobený a velkolepě osvícený strom uprostřed náměstí ani voňavý punč.

  ...

  Většinu sortimentu ve stáncích tvoří vánoční ozdoby a betlémy, svíčky, tradiční řezbářské výrobky a samozřejmě nejrůznější dobroty od pražených mandlí a oříšků přes smažené koblihy a grilované klobásy až po ovocné špízy namáčené v čokoládě. Svařené víno nebo punč si můžete koupit ve stylovém malovaném hrnečku, který si odnesete na památku.

 • Paříž

  15.11.2013 - 5.1.2014

  Kouzelný advent v nejkrásnější (a také nejdražší) ulici na světě můžete zažít, pokud se vypravíte do Paříže a zajdete si na slavný bulvár Champs-Elysées. Vánoční nákupy tak můžete spojit s ochutnávkou pravého francouzského svařáku, kořeněných perníků a skořicových sušenek.

  ...

  Na sváteční čas v romantických pařížských uličkách, rozzářených miliony světýlek, budete ještě dlouho vzpomínat. A když budou vaše děti chtít, můžou svěřit svá přání Santa Clausovi, který tu na ně bude čekat.

 • Vídeň

  16.11. - 24.12.2013

  V jedné ruce kornout pečených kaštanů, ve druhé hrnek s punčem a všude kolem vůně jehličí a klapot koňských kopyt z projíždějících spřežení. Nasajte adventní atmosféru v „císařském“ hlavním městě našich jižních sousedů. Jeden den vám na návštěvu Vídně stačit nebude, trhů se tady totiž koná celá řada. Ten největší a nejslavnější před vídeňskou radnicí, známý jako Christkindlmarkt láká na velkolepý vánoční strom a také na největší adventní kalendář v Evropě – každé okno radniční budovy nese jedno číslo.

  ...

  Další svátečně nazdobená tržiště najdete na náměstí Am Hof, v úzkých uličkách Spittelbergu, před kostelem Karlkirche, u zámku Schönbrunn, na náměstí Marie Terezie i na dalších místech. Ochutnejte medovinu i špek, pečené brambory, pomerančový a jablečný štrúdl se šlehačkou, dobroty vyrobené z perníku nebo jablko v županu napíchnuté na špejli.

 • Norimberk

  29.11. - 24.12. 2013

  Zdejší trhy na historickém náměstí Hauptmarkt jsou komornější a díky tomu se nemusíte bát, že budete trpět v nekonečné tlačenici. Město se rozzáří tisíci světel a provoní zdejším světoznámým perníkem. Ke koupi jsou originální dárky i kulinářské speciality, atmosféru každoročně příjemně dotváří hudební vystoupení.

  ...

  Nenechte si ujít svařené víno a další vánoční laskominy, jakými jsou pražené mandle nebo vyhlášené bílé rýnské bylinkové klobásky Currywurst. Skvělé jsou také místní koláče, biskupský chlebíček a plněné buchty. Kupte si na památku ručně vyráběné zlaté andílky a ručně zdobené vánoční ozdoby nebo se projeďte historickým poštovním vozem taženým koňmi.

 • Salcburg

  23.11. - 24.12.2013

  Vánoční trhy ve městě Mozarta patří tradičně k těm nejkrásnějším, zejména ten před zámkem Mirabell. Další adventní tržiště objevíte na náměstí Dormplatz a Residenzplatz v historickém centru a také na nádvoří středověké pevnosti Hohensalzburg.

  ...

  Užijete si přehlídku uměleckých řemesel, najdete spoustu nápadů na originální dárky (například svíčky ze včelího vosku, čaje, šperky i kožešiny) a ochutnáte nezapomenutelné gurmánské pochoutky – jablka v čokoládě nebo cukrové polevě, uzené speciality, světoznámé Mozartovy koule s marcipánem a čokoládou, perníky s polevou, domácí medy a marmelády, pečené maso, pomerančový punč i kořeněný svařák. V ulicích i na náměstích potkáte téměř na každém kroku hudebníky, prohlédnout si můžete ručně vyřezávané betlémy.

 • Mnichov

  29.11. - 24.12.2013

  Mnichov se v době adventu mění na město dětí. Na radnici, kolem které stojí velkolepé trhy, se pořádají workshopy a umělecké dílny, kde si děti mohou vyzkoušet nejrůznější umělecká řemesla, mohou si i s rodiči něco dobrého upéct, dozví se betlémský příběh a u stánků pak seženou vše potřené k postavení vlastního betlému doma. Určitě vás nadchne speciální tramvaj, kde si můžete dát svařené víno a perníčky.

  ...

Autor: Simona Procházková
Diskuse ke článku
.