Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 8°C

Pes na dovolené: Víme, kam s vašimi mazlíčky vyrazit!

Dovolená se psem je zase o něco jednodušší – díky certifikátu Pet Friendly hotels.
28. října 2013 | 00:00
Prezentace klienta |

Každý pejsek to snáší jinak – jeden cestování a jízdu autem miluje, jiný by nejradši zůstal u příbuzných. Pokud se ale rozhodnete psa nebo kočku na dovolenou vzít, počítejte s tím, že ne v každém hotelu z vás budou mít radost. Naštěstí ale vznikl systém Pet Friendly hotelů – přečtěte si, kam vzít psa na dovolenou!

Oranžovou psí tlapkou neboli označením „Pet Friendly hotel“ se od května chlubí hned 7 českých hotelů. Vybrat si dovolenou tak, aby na ni mohl i váš domácí mazlíček, je tak zase o něco jednodušší. V rámci hotelového řetězce OREA HOTELS byl zaveden unikátní certifikát Pet Friendly hotels - označuje všechny hotely, kde jsou perfektně připraveni postarat se nejen o vás, ale i o Vaše zvířátka.

„Stále přibývá hostů, kteří svou dovolenou tráví ve společnosti celé rodiny, a to včetně domácích mazlíčků. Nový certifikát označující Pet Friendly hotely by jim měl v rámci našeho řetězce pomoci s volbou ubytovacího zařízení, které lépe odpovídá jejich potřebám,“  říká Filip Kühnel, generální ředitel společnosti OREA HOTELS.

Pet Friendly hotely musí nabízet i prostor vhodný k venčení psů.
Autor: OREA HOTELS

Psí formality: Jaké doklady pro psa na dovolenou?

Jestli plánujete s pejskem vyjet do zahraničí, budete muset zajít k veterináři a nechat psa označit buď mikročipem, nebo tetováním. Veterinář vám také vydá psí pas – oficiálně „Pas zvířete v zájmovém chovu“. Vozit pak nemusíte ani očkovací průkaz, protože všechny tyhle informace jsou už v pasu.

 

V Pet Friendly hotelu Vám půjčí misku i pelíšek

Proč se vyplatí vybírat si Pet Friendly hotel? Ne každý pejsek cestování miluje, a tak je každá pomoc dobrá – v Pet Friendly hotelu je možné půjčit různě velké misky nebo třeba deku, kterou můžete využít jako psí či kočičí pelíšek. Když venku prší, je v hotelu, kam se smí se psem k dispozici ručník na mokré psí tlapky a pokud Váš mazlíček vyloženě nebazíruje na jedné značce krmiva, můžete pro něj dokoupit i to.

Vašeho mazlíčka už nemusíte do hotelu načerno pašovat v kufru – vezměte ho do Pet Friendly hotelu.
Autor: OREA HOTELS

Seznam Pet Friendly hotelů – sem jeďte na dovolenou se psem

  • OREA Hotel Devět Skal na Vysočině
  • OREA Hotel Excelsior a Monty v Mariánských Lázních
  • OREA Hotel Horal v Krkonoších
  • OREA Wellness Hotel Santon v Brně
  • OREA Hotel Špičák na Šumavě

 

Aby hotel dosáhl na označení Pet Friendly, musí také v jeho bezprostřední blízkosti být prostor vhodný pro venčení psů, kde bude k dispozici odpadkový koš se sáčky na psí exkrementy. Podmínkou je také stojan s miskou na vodu umístěný v hotelu a možnost nakoupit pro Vaše mazlíčky nějaké hračky jako jsou frisbee nebo míčky. Dovolená se psem se tak stává zase o něco jednodušší.

Někteří pejsci cestu autem snáší dobře. Pokud ne, je možné je to částečně naučit.
Autor: OREA HOTELS

Jak vozit psa v autě?

Pet Friendly hotely nejsou to jediné, co vlastníkům čtyřnohých domácích mazlíčků chybělo ke štěstí. Mnohé od cestování se psem odradí samotná přeprava psa autem. Někteří pejsci jí zvládají dobře, jiní ale dokonce zvrací. Abyste tomu zabránili, omezte v den cestování krmení a dejte pejskovi najíst až po příjezdu do hotelu. V průběhu cesty se psem autem dělejte častější zastávky, zajistěte, aby neměl žízeň a hlavně ho nikdy nenechávejte v autě samotného.

 

Se psem do restaurace: V Pet Friendly hotelu to není problém

Určitě to taky znáte – není nic horšího, než jít na dobrou večeři do restaurace a svého čtyřnohého mazlíčka nechat v hotelovém pokoji. I tohle řeší Pet Friendly hotel - umožňuje pejskům vstup do hotelové restaurace, kde jim je k dispozici miska s vodou. Přestože v Pet Friendly hotelech bude mít Váš pes nadstandardní servis, nezapomeňte mu vzít jeho oblíbenou hračku, vodítko, náhubek, obojek a nezbytné pamlsky.

 

Video se připravuje ...