Co s pokreslenou zdí? 7 zaručených triků, jak ji vyčistit | Pro ženy | Blesk.cz

Co s pokreslenou zdí? 7 zaručených triků, jak ji vyčistit

 • Co s pomalovanou zdí? Díky osvědčeným trikům bude zase bez poskvrny.
  17. března 2014 | 16:10

  Dětskou kreativitu bychom měli podporovat. Rozvíjet talent milovaných ratolestí. Jenže co když si náš mladý umělec či umělkyně popletou zeď s malířským plátnem? Rozhodně hned neobjednávejte malíře pokojů! Díky osvědčeným trikům budou vaše stěny zase bez poskvrny.

 • Jedlá soda

  Co s pomalovanou zdí?
  Vyzdobilo vaše dítko stěny jedinečnými malůvkami, které však příliš nezapadají do vašich představ o bytovém dekoru? Neztrácejte klid. Vezměte čistý navlhčený hadřík, namočte ho do jedlé sody, a kresby s ním lehce přetírejte. Barevné čáry od pastelek by se měly dát odstranit s minimálním úsilím.
 • Zubní pasta

  Co s pomalovanou zdí?
  V
  yhrňte si rukávy, v koupelně si vezměte nějakou "negelovou" zubní pastu a hadřík, nebo ještě lépe, vyřazený zubní kartáček. Na pomalovanou zeď pak naneste kousek zubní pasty a začněte s čištěním. Díky jemným abrazivům, které pasty obsahují, dostanete pastelky ze zdi. Nakonec stěnu jen opláchněte čistou vodou.
 • Chlebová střídka

  Malování je pro Apolenu největší úlevou a odreagováním.
  Čtete opravdu dobře. "Obyčejný" chléb vám skutečně pomůže vyčistit špinavou zeď. Odstraňte z něj kůrku a ze střídky si umačkejte hmotu, kterou pak obrázky jakoby "vygumujte". Sice trochu nadrobíte, ale stěnu budete mít čistou.
 • Univerzální sprej WD-40

  Které pero a která tužka je vhodná pro vašeho malého školáka?
  Všimli jste si, že děti často používají své zdi, různé domácí spotřebiče a nábytek, jako velké omalovánky?
  Šmouhy od barevných pastelek z omyvatelných povrchů vám pomůže odstranit sprej WD-40. Nastříkejte ho na ně a setřete čistým hadříkem. 
 • Guma na gumování

  Zapomeňte na temperové barvy a skicáky! Vyzkoušejte malování na sklo, je to zábava pro celou rodinu!
  Vypůjčte si z penálu staršího dítěte měkkou gumu a tou čmárance opatrně vygumujte. Budete překvapeni, jak to jde snadno.
 • Ocelová vlna

  Vymalujte si byt
  Vaše batole právě vytvořilo neopakovatelné umělecké dílo. Bohužel si jako malířské plátno vybralo tapetu ve vašem obýváku. Použijte kousek jemné ocelové vlny a v jednom směru s ní povrch stěny jemně třete. Nikdy ale tapetu nedrhněte všemy směry. Během chvilky bude vaše stěny zase čistým neposkvrněným "plátnem".
 • Ocet

  Zabavte dětí, aby nezlobily
  Děti se často podaří v zápalu kreslení pomalovat nejen stěny, ale i své oblečení. I tyhle skvrny však snadno odstraníte. Pokud tedy nejde zrovna o lihové fixy. Barevné šmouhy vydrbejte kartáčkem namočeným v obyčejném kuchyňském octu a pak oblečení normálně vyperte.

Diskuse ke článku
.