Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Bond girls po letech! Která je ještě sexy?

 • Teri Hatcher
  14. ledna 2014 | 06:00

  Ikonami krásy, byly ve všech obdobích od dob, kdy se začal natáčet kultovní James Bond, jeho milenky či potvory, které se ho snažily zničit. Podívejte se, jak tyhle krásky vypadají dnes.

 • Ursula Andress


  Ursula Andress
  Autor: buzzfeed.com
  Švýcarská herečka byla sex symbolem šedesátých let. Proslavila ji především role Honey Rider v bondovce Dr. No z roku 1962. V roce 2003 byla zvolena právě tato její role jako číslo jedna v stovce nejvíce sexy filmových momentů.

 • Eunice Gayson

  Eunice Gayson
  Autor: buzzfeed.com
  Je oficiálně první Bond girl všech dob, objevila se po boku slavného agenta hned ve dvou filmech a tím byl Dr. No a Srdečné pozdravy z Ruska. Pochází z Londýna a původně měla hrát roli Money Penny.

 • Daniela Bianchi


  Daniela Bianchi
  Autor: buzzfeed.com
  Je to italská herečka, kterou stejně jako mnohé další proslavila právě tato role. V roce 1960 se stala Miss Řím a následně 1. vicemiss Miss Universe. Živila se také jako modelka. Neměla dokonalou angličtinu a její role musela být nadabována.

 • Shirley Eaton


  Shirley Eaton
  Autor: buzzfeed.com
  Anglická herečka, jejíž největší sláva vzkvétala v padesátých a šedesátých letech min ulého století a byla považována za sex symbol. Její role Jill Masterson v bondovce Goldfinger, byla velmi kladně hodnocena. Dala ovšem přednost rodině a z filmové branže odešla roku 1969.

 • Honor Blackman

  Honor Blackman
  Autor: buzzfeed.com

  Anglická herečka si po boku Seana Conneryho zahrála postavu Pussy Galore. Byla jednou ze dvou hereček, které svým věkem přesahovaly věk Agenta 007. Kromě hraní se také věnovala zpěvu.

 • Claudine Auger

  Claudine Auger
  Autor: buzzfeed.com

  Kromě toho, že se tahle kráska stala vítězkou v soutěži Miss Francie a první vicemiss v soutěži Miss World v roce 1958 se samozřejmě zviditelnila rolí v bondovce Thunderball. Tam si zahrála roli Domino. Roli dostala na prázdninách, kde se seznámila s producentem Kevinem McClorym.

 • Diana Rigg


  Diana Rigg
  Autor: buzzfeed.com
  Zahrála si ve filmu V tajných službách Jejího Veličenstva z roku 1969 roli Teresy di Vicenzo. Ona je tou druhou herečkou, která byla starší než James Bond.

 • Lana Wood


  Lana Wood
  Autor: buzzfeed.com
  Je americká herečka, která se narodila ruským emigrantům a v bondovce Diamanty jsou věčné, si zahrála roli, kde se na filmovém plátně objeví asi tři minuty, ale zůstala navždy zapsána. Její scéna v průsvitných kalhotkách se stala legendou.

 • Jane Seymour


  Jane Seymour
  Autor: buzzfeed.com
  Anglická herečka, kterou bude český divák znát především ze seriálu Doktorka Quinnová. Ovšem ve filmu Žít a nechat zemřít ztvárnila roli Solitaire.

 • Gloria Hendry


  Gloria Hendry
  Autor: buzzfeed.com
  Ve filmu Žít a nechat zemřít se objevila tahle americká herečka, která má také indiánské a čínské předky. Byla první Bond girl tmavé pleti.

 • Maud Adams


  Maud Adams
  Autor: buzzfeed.com
  Švédská herečka si zahrála roli Bond girl dokonce dvakrát. Jednou ve filmu Muž se zlatou zbraní v roce 1974, kde dostala roli Andrey Andersové a v Chobotničce hlavní roli Octopussy.

 • Britt Ekland


  Britt Ekland
  Autor: buzzfeed.com
  Švédská herečka, která ovšem většinu svého života žila v Anglii. Proslavila se manželstvím se známým hercem Peterem Sellersem. Dalším významným milníkem v jejím životě byla právě role Mary Goodnightové v bondovce Muž se zlatou zbraní.

 • Barbara Bach


  Barbara Bach
  Autor: buzzfeed.com
  Americká herečka, modelka a psycholožka. Ve filmu Špión, který mě milova,l si zahrála Anu Amasovovou. Byla také manželkou člena kapely Beatles Ringo Stara.

 • Lois Chiles


  Lois Chiles
  Autor: buzzfeed.com
  Americká herečka, kteráá se také velice úspěšně živila modelingem. Zahrála si ve filmu Moonraker z roku 1979 a to roli doktorky Holly Goodheadové.

 • Corinne Cléry


  Corinne Cléry
  Autor: buzzfeed.com
  Francouzská herečka, která si zahrála osobní pilotku ve filmu Moonraker.

 • Lynn-Holly Johnson


  Lynn-Holly Johnson
  Autor: buzzfeed.com
  Byla profesionální krasobruslařkou a poté se rozhodla uplatnit se ve filmu. Byla dokonce nominována na cenu Zlatý Globus. Ve filmu Jen pro tvé oči si zahrála po boku Rogera Moora, Bibi Dahl.

 • Carole Bouquet


  Carole Bouque
  Autor: buzzfeed.com
  Francouzská herečka, modelka a režisérka ztvárnila roli Meliny Havelock v bondovce Jen pro tvé oči. Má vystudovanou filozofii na pařížské Sorboně.

 • Tanya Roberts

  Tanya Roberts
  Autor: buzzfeed.com

  Americká herečka a modelka, která se proslavila nejen svou rolí po boku Jamese Bonda, ale také kultovním seriálem Charlieho andílci. V osmdesátých letech byla jedním ze sexy symbolů Hollywoodu. Ve filmu Vyhlídky na vraždu hrála Stacey Sutton.

 • Maryam D'Abo


  Maryam D'Abo
  Autor: buzzfeed.com
  Je dcerou gruzínské matky a holandského otce, ale žije v Anglii. Je autorkou knihy Bondovy dívky jsou věčné, na kterou navazoval dokument, kterým provázela. V bondovce Dech života hrála Kary Milovy.

 • Famke Janssen


  Famke Janssen
  Autor: buzzfeed.com
  Nizozemská herečka se proslavila také rolí Bond girl Xenie Onatoppové ve filmu Zlaté oko z roku 1995. Do Ameriky přijela za prací modelky a uchytila se ve filmovém průmyslu. Můžete ji znát také z filmů X Man nebo seriálu Plastická chirurgie s.r.o.

 • Izabella Scorupco


  Izabella Scorupco
  Autor: buzzfeed.com
  Polská herečka, zpěvačka a modelka. V roce 1978 emigrovala se svou matkou do Švédska.
  Jako Natálie Fjodorovna Semjonová si zahrála po boku Pierce Brosnana v bondovce Zlaté oko.

 • Teri Hatcher


  Teri Hatcher
  Autor: buzzfeed.com
  Zítřek nikdy neumírá byl tím, kde si zahrála tahle americká herečka Paris Carverovou. Jinak vy ji můžete samozřejmě znát ještě z mnoha dalších rolí, především v seriálech Superman a Zoufalé manželky.

 • Michelle Yeoh


  Michelle Yeoh
  Autor: buzzfeed.com
  Pochází z Malajsie a proslavila se velice fyzicky náročnými scénami v bojových filmech. Wai Lin si zahrála ve filmu, Zítřek nikdy neumírá, ale můžete ji znát také z filmu Tygr a drak.

 • Sophie Marceau


  Sophie Marceau
  Autor: buzzfeed.com
  Světově proslulou se tahle francouzská zpěvačka stala po roli ve filmu Statečné srdce, ale i rolí Elekry King v bondovce Jeden svět nestačí, i když úspěchy slavila v kinematografii již předtím.

 • Denise Richards


  Denise Richards
  Autor: buzzfeed.com
  Nesporným sex appealem na sebe upozornila americká herečka Denise Richardson. V bondovce Jeden svět nestačí, si zahrála doktorku Christmas Johnes. V roce 2002 se provdala za Charlieho Sheena, se kterým se po čtyřech letech rozešla.

 • Halle Berry


  Halle Berry
  Autor: buzzfeed.com
  Každá žena toužila mít tělo jako ona, sháňka byla i po jejích oranžových bikinách, které chtěl zase naopak každý muž strhnout. Tahle čokoládová kráska si zahrála ve filmu Dnes neumírej Jinx Johnson.

   

   

   

Klíčová slova:  bond girl, Bond, film, stáří, vip, celebrity
Diskuse ke článku
.