Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Mateřství na prahu padesátky se nezalekly a nelitují!

 • 4. srpna 2023 | 06:00

  U nás i ve světě přibývá žen, které rodí po pětačtyřicítce, dokonce i později. Umožňuje jim to mimo jiné stále pokročilejší medicína. Jsou mezi nimi i slavné ženy, které se věku ani pozdnějšího mateřství vůbec nebály.

  Zatímco v šedesátých letech Evropanky rodily své první děti v průměru ve třiadvaceti, dnes je zcela běžné, že k porodu jdou poprvé po pětatřicítce. Čím to je? Zlepšuje se prenatální diagnostika, reprodukční medicína je stále účinnější a úspěšnější a rizika, že těhotenství nedopadne dobře, se zmenšují.

 • Janet Jackson (57): Zůstala na to sama

  Slavná zpěvačka, sestra ještě slavnějšího Michaela Jacksona, plánovala mateřství dlouhá léta, ale nedařilo se jí to. Otěhotněla až se svým dnes už bývalým manželem miliardářem Wissamem al Manou v 49 letech. Když zjistila, že je těhotná, zastavila veškerá turné, aby se mohla soustředit na plánovaní rodiny. Syna Eissu porodila krátce po padesátce. Už tři měsíce poté oznámila, že se s otcem svého dítetě rozchází. „Zůstala jsem na to sama, ale syn je to nejlepší, co mě v životě potkalo,“ řekla.

  Podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Justin Timberlake nedopatřením svlékl Janet Jackson • VIDEO: youtube.com

 • Sára Saudková (56): Saudkovi ji očarovali. A ona je

  Spisovatelka a fotografka Sára se kdysi jako studentka Vysoké školy ekonomické seznámila s velkým milovníkem žen a světoznámým fotografem Janem Saudkem. Měla mu stát modelem při focení. Přeskočila ale velká jiskra a s charismatickým umělcem pak léta tvořila pár. Nakonec vztah skončil a ona začala žít s jeho synem Samuelem. Tomu porodila celkem čtyři děti, Sáru, Samuela, Jana a nejmladšího Oskara. Ten přišel na svět, když bylo Sáře 45 let. Porod proběhl přirozeně a bez komplikací. Jméno dostal benjamínek rodiny po otcově prastrýci. „Jména jsme už docela vyčerpali, vzhledem k tomu, kolik máme dětí. A tohle jméno nám padlo do uší,“ řekla tehdy fotografka s úsměvem.

  Podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Plodná Saudková (45): Chci páté dítě, ale manžel se brání! • VIDEO: redakce Blesk.cz

 • Vendula Pizingerová (51): Dočkala se svého štěstí

  Vendula si v životě prošla i hodně zlými obdobími. Prožila smrt čtyřleté dcerky Klárky i manžela Karla Svobody, který spáchal sebevraždu. Když si před lety začala s Josefem Pizingerem, o 16 let mladším synem své kamarádky, nikdo jim dlouhou společnou budoucnost nevěštil. Vendula rozhodně nepočítala s tím, že se potřetí stane matkou. Osud to tak ale rozhodl a ona manželovi porodila ve svých 48 letech zdravého syna. Strach ale měla, ne že ne. „Čím je člověk starší, tím více myslí na to, že se při porodu může cokoli stát. Ale to se může stát vlastně v podstatě kdykoli. Beru jako zázrak, že máme zdravé dítě, a že všechno dopadlo dobře,“ řekla šťastně novinářům po narození syna. Jak také prozradila, manžel Josef „straší“ holčičkou, ale to už by bylo do nebe volající.

  Podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Nejsi v tom sama: Vendula Pizingerová - Josef mě straší ještě s holčičkou, ale to už by bylo do nebe volající • VIDEO: Videohub

 • Rachel Weisz (53): Bylo to trochu překvapení

  Půvabná herečka, manželka „Bonda“ Daniela Craiga, měla z předchozího manželství syna Henryho. Když si brala svého druhého muže, pár se společnými dětmi příliš nepočítal. Ani jednomu už nebylo dvacet a oba už děti měli. Když otěhotněla, svěřila se šťastně: „Daniel a já budeme mít malého človíčka. Nemůžeme se dočkat, až ho poznáme. Je to všechno taková záhada.“ Dceru porodila, když jí bylo 48 let.

 • Bára Basiková (60): Zatím to v lásce nevychází

  Populární zpěvačka doposud příliš velké štěstí v lásce neměla. Poprvé se vdala ve 27 letech za muzikanta Petra Jíchu, se kterým má dvojčata Annu a Marii. Po sedmi letech přišel rozvod a krátce na to se Bára provdala podruhé. I tohle manželství ztroskotalo, muž ji i hodně trápil. Pak se v divadle zamilovala do herce Petra Poláka, který byl o 15 let mladší. Vzali se a syna Theodora mu porodila ve 46 letech. Ani tohle manželství nevydrželo. Dvojice se rozešla, vztah nezachránilo ani dítě.

  Podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Bára Basiková na posledních Královnách popu: Je smutné, když zpěvačky odcházejí • VIDEO: David Turek

 • Veronika Žilková (61 let): Zažila si svoje

  Děti hrály v životě známé herečky vždy velkou roli. Celkem má čtyři vlastní a další dvě adoptovala z dětského domova. Zamlada prodělala i potrat dítěte, které čekala po půlročním románku s Jiřím Menzelem. Společně s manželem Martinem Stropnickým zažila i to, co si jen málokdo umí představit – smrt syna Melichara, kterého porodila v květnu 2007. Zemřel po půlroce života na závažné komplikace spojené s vrozenou brániční kýlou. Své čtvrté dítě, dceru Kordulu Stropnickou, porodila Veronika ve věku 43 let. „Pořídili jsme si ji na stará kolena,“ okomentovala před časem sama herečka.

  Podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Krásná Kordula (16) a Žilková na vražedných podpatcích: Měla by si vydělat na mole • VIDEO: Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

   

  Tento článek a mnoho dalšího skvělého čtení najdete v tištěném Blesku pro ženy. Ten je k dostání vždy od pondělí v novinových stáncích nebo na našem iKiosku zde >>>

Autor: sia
Diskuse ke článku
.