Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Rakovina, psoriáza, epilepsie... Těchto 10 slavných žen se potýká s vážnou nemocí

 • Selma na svém Instagramu sdílí fotky i z těžkých období její nemoci
  11. listopadu 2021 | 05:00

  Máte letos už třetí virózu a jste z toho nekonečného kašle a vleklé rýmy už pořádně otrávená? Nepropadejte beznaději, jsou lidé, kteří právě teď bojují s daleko závažnějšími chorobami. Své o tom vědí třeba herečky Shannen Doherty, Selma Blair nebo Halle Berry. Co je trápí a kdo další se pere s vážnou diagnózou?

 • Herečka Selma Blair – roztroušená skleróza

  Selma na svém Instagramu sdílí fotky i z těžkých období její nemoci
  Autor: Instagram: @selmablair

  Herečka poprvé sdílela svou diagnózu na svém Instagramu v roce 2018. Jedná se o stav, který ovlivňuje mozek a centrální nervový systém. Herečka přiznala, že se léta cítila "vypnutá" a obtíže připisovala skřípnutému nervu, který ji dlouhodobě trápil. Nyní chodí s holí a cítí se lépe. Nedávno byl na streamovacím kanálu Discovery odvysílán emotivní dokument, kde Selma odkryla své bolesti, zásah do intimního života i dlouhodobý pobyt v nemocnici bez svého milovaného syna. 

  Video se připravuje ...
  Tyto celebrity pojí příbuzenský vztah, věřili byste? • VIDEO: Videohub

 • Herečka Shannen Doherty – rakovina prsu

  Shannen Doherty
  Autor: profimedia.cz

  Jedna z hlavních představitelek v seriálu Beverly Hills 90210 bojuje s rakovinou prsu už několik let. Agresivní typ má za následek, že se herečka aktuálně nachází ve 4. stadiu onemocnění, což s největší pravděpodobností znamená, že nemoc metastázovala do těla. „Je jen otázkou dní nebo týdnů, než se provalí, že se mi vrátila rakovina a mám ji ve čtvrtém stadiu. Proto jsem tady. Je to pro mě v mnoha ohledech těžké. Mám docela strach,“ řekla před časem Doherty v pořadu Good Morning America. Oporou se jí snaží být nejen přátelé, ale především rodina, která jí pomáhá vypořádat se i s psychickými obtížemi...

   

 • Herečka Melanie Griffith – epilepsie

  Melanie Griffith
  Autor: profimedia.cz

  "Prodělala jsem dva silné záchvaty, jeden mě zastihl na lodi, odkud mě museli převézt do nemocnice. Další záchvat následoval zanedlouho poté. To mi udělali EEG a začali zkoumat, co se vlastně děje. Obtíže jsem měla už dřív, ale lékaře nikdy nenapadlo věnovat tomu dostatečnou pozornost," postěžovala si v roce 2017 na webu Women's Brain Health Initiative herečka. Jednorázový záchvat může postihnout až 5 % populace, diagnóza je ale stanovena teprve po řádném vyšetření.

  Video se připravuje ...
  Lenka Filipová: Rakovina mi vzala maminku • VIDEO: Adam Balažovič

 • Zpěvačka Lady Gaga – fibromyalgie

  Lady Gaga
  Autor: instagram, archiv

  "Chci pomoct zvýšit povědomí a propojit lidi, kteří tuto nemoc mají," hlásala do světa zpěvačka v roce 2017, kdy svou diagnózu odtajnila. Fibromyalgie způsobuje rozšířenou bolest svalů a hlavy spolu s únavou a problémy se spánkem a pamětí. Při velkých bolestech se přímo do postiženého svalu aplikují injekce, které nemocným mnohdy vženou slzy do očí. Při této léčbě se nechala zvěčnit i Lady Gaga ve filmovém dokumentu s názvem Gaga: Five Foot Two.

  Video se připravuje ...
  Páry, které se daly dohromady během natáčení • VIDEO: Videohub

 • Modelka Gigi Hadid – Hashimotova choroba

  Gigi Hadid
  Autor: boredpanda.com

  "Pro ty z vás, kteří se tak strašně divili, proč se mé tělo v průběhu let změnilo: možná nevíte, že už v sedmnácti mi byla diagnostikována Hashimotova choroba," svěřila se modelka v únoru 2018 na Twitteru, aby vyvrátila spekulace o své váze, která byla jako na houpačce. Gigi se potýkala s mnohačetnými záněty a zadržováním vody. To měla na svědomí štítná žláza, která je napadena chronickým zánětem, což způsobuje právě toto onemocnění.

  Video se připravuje ...
  Slavné české modelky, které dobyly svět • VIDEO: Videohub

 • Herečka Halle Berry – cukrovka

  Halle Berry
  Autor: profimedia.cz

  "Bylo mi devatenáct, když mi byl diagnostikován diabetes. Trvalo mi několik let, než jsem pochopila, že musím začít žít zdravěji, změnit kompletně životní styl a upravit stravu. Díky tomu to mám pod kontrolou," řekla herečka v roce 2015  deníku Los Angeles Times. Cukrovka patří mezi nejrozšířenější choroby na světě, postihuje jak ženy, tak muže a může se vyskytnout kdykoliv v průběhu života.

  Video se připravuje ...
  Medailonek: Daniela Kolářová • VIDEO: Videohub

 • Tenistka Venus Williams – Sjögrenův syndrom

  Serena Williams
  Autor: profimedia.cz

  Jedná se o autoimunitní onemocnění, při němž imunitní buňky napadají a ničí exokrinní žlázy, které produkují slzy a sliny. Tenistka se nechala slyšet, že se občas ráno cítí jako nemocná a potýká se s obrovskou nevysvětlitelnou únavou. "Je těžké někomu vysvětlit, proč se cítíte ráno, jako kdybyste nespali celou noc, a do toho ještě bojovali s chřipkou, kterou ale vůbec nemáte," postěžovala si v jednom rozhovoru.

 • Influencerka Kim Kardashian – psoriáza

  Kim Kardashian
  Autor: profimedia

  Psoriáza neboli lupénka trápí Kim už několik let. Na síti se s tímto zdravotním problémem svěřila svým fanouškům, od kterých dokonce chtěla i radu, jak nepříjemné flíčky na kůži po celém těle eliminovat. V roce 2017 se ale nechala slyšet, že se naučila s nemocí žít a používat vhodné krycí krémy a make-up. Na fotografii je zpěvačka po spálení obličeje na sluníčku. O pigment v souvislosti s nemocí přišla především v oblasti končetin.

 • Zpěvačka Missy Elliott – Gravesova choroba

  Autor: 

  Gravesova–Basedowova nemoc je autoimunitní onemocnění štítné žlázy, které provází její nadměrná produkce. Nemoc se může projevovat zvětšením štítné žlázy – strumou. Může rovněž postihovat oči, které v jejím důsledku výrazně vystupují z očních jamek. "S touto nemocí budu žít po zbytek života, nic s tím neudělám," řekla zpěvačka už před deseti lety rezignovaně.

 • Herečka Catherine Zeta-Jones – bipolární porucha

  Catherine Zeta-Jones
  Autor: profimedia.cz

  Bipolární porucha neboli maniodeprese se u Catherine začala objevovat v době, kdy bojoval její muž – herec Michael Douglas – s rakovinou. V roce 2011 absolvovala krátký pobyt na psychiatrické klinice. Maniodepresivitou trpí také zpěvačky Mariah Carey či Demi Lovato. Vedle psychické zátěže souvisí nemoc i s poruchou endokrinního systému.

Autor: Dita Mrázková
Diskuse ke článku
.