Čím starší, tím provokativnější: Jak se vyvíjel styl Madonny? | Pro ženy | Blesk.cz

Čím starší, tím provokativnější: Jak se vyvíjel styl Madonny?

3. dubna 2018 | 06:00

Madonna (59), celým jménem Madonna Louise Veronica Ciccone Ritchie, je zpěvačka, která nás stále baví a fascinuje. Během své třicetileté kariéry se stala módní ikonou. Její smysl pro styl je stejně vlivný jako její hudba. Podívejte se, jak se tento styl vyvíjel v průběhu let.

 

Madonna tu byla ještě před vlivnou zpěvačkou Lady Gaga, ta má stejně jako Madonna neuvěřitelně proměnlivý šatník. Madonna se na scéně objevila začátkem 80. let. V té době nejčastěji nosila krajku a zkrácené legíny.

Její paže byly ověšené černými gumovými náramky, nosila kříže a nad rty měla vždy výraznou pihu. Vlasy měla vlnité a na jedné straně jí zakrývaly část obličeje. Tento look brzy okopírovaly všechny mladé dívky. Módu pak ovlivnila natolik, že už nebylo třeba nepřijatelné ukázat krajkovou podprsenku pod topem.

Jakmile se posunula ve své kariéře, byl konec se šetrností a s levnými obchůdky, začala nosit drahé oblečení od návrhářů. Madonna se stala ženou, která nejenže udávala módní trendy, ale dokonce i ovlivňovala návrháře. Třeba Jean-Paul Gaultiera, ten pro ni vymyslel několik kostýmů včetně známé špičaté podprsenky, neboli torpéda, v roce 1990.

Volba oděvu samozřejmě reprezentovala i fáze jejího života. Když si roku 2000 vzala britského režiséra Guy Ritchieho a žila s ním a jeho dětmi na venkově v Anglii, skládal se její šatník z tvídových a květovaných šatů. V tomto období se snažila psát dětské knihy.

Madonna však nebyla šťastná a po sedmi letech přišel na řadu rozvod. Přestože vztahy jí nevycházejí, má i tak velkou rodinu, vedle svých dvou dětí vychovává ještě další čtyři adoptované. Od rozvodu randí s mladšími muži a nejen tím, ale i svými outfity stále provokuje. Skautským oděvem na udílení cen v roce 2013 se dokonce snažila upoutat pozornost na určité sociální problémy, konkrétně na zákaz organizace gayů.

Její outfity jsou často předmětem kritiky. S přibývajícím věkem si často dovolí víc než ve svých dvaceti letech. Zatímco společnost tvrdí, co se má nosit, Madonna si stojí za svým a říká: „Je to moje tělo, je nádherné a já si budu nosit to, co chci.“

Podívejte se do naší fotogalerie na vývoj jejího stylu:

Podívejte se, jak vypadala Madonna odmala až doteď:

 • VIDEO: youtube.com/toptenfamous/BPŽ

Autor: Markéta Tošnarová