Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Lyžařská legenda Kateřina Neumannová si stýská po dceři. Proč ji opustila?

12. září 2017 | 08:00

I když dceři nové zkušenosti přeje, olympijská šampionka Kateřina Neumannová (44) přiznává, že neví, jak odloučení od teprve čtrnáctileté dcery Lucky zvládne. Ta totiž odjela studovat do USA a maminku uvidí nejspíš až na Vánoce.

Jedny z posledních společných chvil strávily Katka a Lucka koncem srpna nad střechami stověžaté matičky, když se spolu zašly podívat na otevření střešní zahrady na paláci Lucerna. „Lucka odlétá do Ameriky studovat. Vůbec nevím, jak to tady bez ní zvládnu,“ připustila bývalá lyžařka Neumannová pro web iSport.

Pro mladou slečnu to není první studijní cesta do zámoří. „Asi třikrát tam byla na měsíc, ale teď letí na půl roku, domů se vrátí až na Vánoce,“ posteskla si její maminka a dodala: „Ještě, že existují skypy a podobné věci, tak se aspoň takhle uvidíme.“ Ač Lucka nejede v její klasické stopě, ke sportu ji to přesto táhne. „Běžky mě nebaví. Jednou bych se chtěla živit tenisem,“ říká.

Zatímco teď Lucku čeká velké cestování, prázdniny strávila převážně na rodné hroudě. „Užívaly jsme si je v Čechách a jak je u nás zvykem, tak jsme byly hodně aktivní,“ pochlubila se mamka Katka s tím, že dcerka strávila i hodně času u tatínka Josefa Jindry, se kterým Kateřina již nežije. „A já pojedu do Itálie až na podzim, kdy tam není takové horko,“ dodala, jak se bez dcery zabaví.

Podívejte se na video, ve kterém se Katka rozpovídala o dceři a o hračkách:

Video se připravuje ...
Kateřina Neumannová: Dcera od hraček skočila do sportovní kariéry • VIDEO: Ladislav Novák/BPŽ

Více zajímavostí a novinek ze světa sportu a sportovců naleznete ZDE na webu iSport.cz >>>

Autor: lara, zal, iSport.cz