V novém kalendáři Pirelli už neuvidíme modelky! Nahradí je Serena Williams nebo Yoko Ono | Pro ženy | Blesk.cz

V novém kalendáři Pirelli už neuvidíme modelky! Nahradí je Serena Williams nebo Yoko Ono

Takto se fotil zlomový kalendář Pirelli pro rok 2016.
VIDEO: youtube.com
1. prosince 2015 | 09:45

Nejprestižnější světový kalendář Pirelli opět dokazuje, že není jen hezkým pozlátkem, ale že má nápad a styl. Zatímco v předchozích letech se v něm objevovaly nejkrásnější ženy a modelky celého světa, ten na rok 2016 má být jiný. Americká fotografka Annie Leibovitz jej totiž zasvětila nejinspirativnějším ženám současnosti.

Ve 43. ročníku kalendáře Pirelli se tak místo slavných jmen z přehlídkových mol objeví neméně slavná jména z nejrůznějších oblastí – od sportu přes umění a byznys až po blogy.

Přestože kalendář Pirelli byl odjakživa symbolem luxusu, exotiky a sex-appealu, Annie Leibovitz se rozhodla, že místo focení tentokrát přesune do studia a své modelky-ženy bude oslavovat i za něco jiného, než je jen krásné tělo. I když to samozřejmě hraje také jednu z hlavních úloh.

Na stránkách kalendáře Pirelli pro rok 2016 tak budete mít možnost vidět tenistku Serenu Williams, spisovatelku, herečku a nejlepší přítelkyni Jennifer Lawrence Amy Schumer nebo blogerku Yao Chan, která má na sociálních sítích více než sedmdesát milionů fanoušků.

Čínská blogerka Yao Chan
Čínská blogerka Yao Chan

Kromě toho ale dokázala Annie před hledáček svého fotoaparátu nalákat i takové legendy, jako jsou rocková zpěvačka Patti Smith nebo kontroverzní postava světového umění a vdova po Johnu Lennonovi Yoko Ono.

Umělkyně a vdova po Johnu Lennonovi Yoko Ono
Umělkyně a vdova po Johnu Lennonovi Yoko Ono

Rozhodnutí, kterým kalendář a značka Pirelli vystupují z maskulinního světa a oslavují ženu nejen kvůli tomu, jak vypadá, ale také díky tomu, co dokázala, se rozhodly podpořit i ženy, které mění svět a které se také na stránkách kalendáře objeví. Jsou to například Shirin Neshat, která dokumentuje a ukazuje ženy žijící v islámu, nebo americká feministka, novinářka a zpěvačka Tavi Gevinson a mnoho dalších.

Na to, jak kalendář Pirelli pro rok 2016 vznikal, se podívejte v naší fotogalerii.