Jak by vypadaly rockové hvězdy, kdyby nezemřely mladé? | Pro ženy | Blesk.cz

Jak by vypadaly rockové hvězdy, kdyby nezemřely mladé?

 • Zemřeli mladí, ale díky moderním technologiím víme, jak by dnes vypadali.
  26. února 2015 | 06:00

  Dokážete si představit, jak by vypadaly hvězdy jako John Lennon, Kurt Cobain, Janis Joplin, Bob Marley, Elvis Presley, Jim Morrison nebo Jimi Hendrix, kdyby nezesnuly předčasně a dožily se dnešních dnů? Grafické studio Phoje, které se specializuje na počítačovou manipulaci s fotografiemi, si tyto hvězdy vzalo do parády. A aby toho nebylo málo, vydavatelství Sachs Media požádalo profesora Reebee Garofala z Bostonské univerzity, který zde přednáší dějiny popkultury, a hudebního publicistu Elijaha Walda, aby předpověděli, jací by dnes asi tito idolové byli.

 • JOHN LENNON: Bojovník za lidská práva

  John Lennon

  Byl by občanským aktivistou a bojoval stejně jako třeba Bono Vox a Bob Geldof za dodržování lidských práv a oddlužení zemí třetího světa. Možná by byl vůbec prvním rockerem, který by propojil rock s hip hopem nebo skládal experimentální vážnou hudbu. A ano, určitě by zůstal věrný své osudové lásce Yoko Ono.

 • ELVIS PRESLEY: Král Las Vegas

  Elvis Presley

  Nejspíš by na svém životním stylu ani hudbě mnoho nezměnil, ale je možné, že by si v Las Vegas vybudoval vlastní kasino, kde by měl svou stálou scénu a show. Je také pravděpodobné, že by na přelomu milénia nahrál několika Grammy oceněné super album s mladými muzikanty a producenty, jako třeba Carlos Santana své Supernatural. Nebo by naopak nazpíval duety s Frankem Sinatrou a Tony Bennettem.

 • KURT COBAIN: Producent nezávislých kapel

  Kurt Cobain

  S ohledem na jeho odpor ke statusu celebrity by pravděpodobně pokračoval v tvorbě se svou kapelou Nirvana, ale současně by využíval svého vlivu k podpoře mladých experimentálních kapel. Možná by i založil vlastní festival alternativní hudby, podobně jako to udělal Robert Redford s festivalem nezávislého filmu Sundance. A také by zřejmě pokračoval ve studiu tradiční americké hudby, tzv. amerikany, a spolupracoval s předními představiteli tohoto žánru.

 • JANIS JOPLIN: Velká dáma rocku

  Janis Joplin
  Následkem svého nespoutaného životního stylu by zřejmě někdy počátkem sedmdesátých let zkolabovala a uchýlila se na čas do ústraní či léčebny. V osmdesátých letech by se ale odhodlala ke comebacku. Její hlas by s věkem sice ztratil svou průraznost, ale získala by nad ním plnou kontrolu. Díky tomu by dokázala vdechnout svým novým písním své životní zkušenosti a charizma podobně jako třeba její vrstevník Joe Cocker, který i na sklonku života vyprodával koncertní haly a brázdil velké hudební festivaly.

 • JIMI HENDRIX: Rebelující jazzman

  Jimi Hendrix

  V době jeho smrti se proslýchalo, že se Jimi cítí žánrem rockové hudby příliš svázán a diskutoval o spolupráci s Milesem Davisem. Tato cesta by ho pravděpodobně dovedla do pozice průkopníka jazz- rockové fúze a později možná i fúze s hudbou elektronickou či dalšími novými žánry.

 • BOB MARLEY: Parťák Kanye Westa

  Bob Marley

  Stal by se živoucí legendou a ústřední postavou afroamerické hudby a velkým propagátorem world music. Vedle toho by s přehledem točil desky s Kanyem Westem nebo Fugees. S největší pravděpodobností by také využil svého vlivu mezinárodní superstar a stal se politickým aktivistou a mluvčím afroamerické komunity celého světa.

 • JIM MORRISON: Básník a spisovatel

  Jim Morrison

  Těžko říci, kam přesně by sbírka talentů Jima Morrisona zavála. Pravděpodobně by se dále věnoval poezii, ale také filmu a divadlu. Mohl by se stát jednou z ústředních postav rozvoje amerického nezávislého filmu. Nebylo by překvapením, kdyby ho ovlivnilo také punkové hnutí. Nebo by hudební scénu opustil zcela, odstěhoval se do Paříže nebo třeba Dakaru a dnes by byl více než jako rocková hvězda vnímán jako renesanční avantgardní umělec, spisovatel a básník.

Diskuse ke článku
.