Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Jan Musil (44): Své dcery jsem varoval před rakovinou

15. března 2012 | 06:13

EXKLUZIVNĚ VIDEO: Přiznal se k homosexualitě, i k závažné rakovině lymfomu, kterou porazil. Pyšný je ale hlavně na své dvě už dospělé dcery.

„Z těch malých holčiček vyrostly velké slečny,“ usmívá se zasněně, s tím, že o nich ale mluví nerad. Na druhou stranu se jako tatínek pochlubí, a tak nám nakonec i něco málo prozradil.

Lucii je už 27 let a žije se svým přítelem v bytečku za Prahou. Vystudovala výtvarnictví a je šťastná, že se této práci i věnuje. „Musí ale k tomu dělat i jiné věci okolo, protože ji to neuživí a platí hypotéku,“ podotýká tatínek.

Mladší dceři Veronice bude 23 let. Studuje vysokou pedagogickou školu a jejím snem je věnovat se hlavně dětem, takže se úplně nepotatila. „Taky má už přítele, tak jim přeji, aby jim to fungovalo,“ dodává Honza.

Jan Musil hovoří o rakovině a svých dcerách • VIDEO: Jan Jedlička

Pak pro nás zavzpomínal právě na těžký zlom ve svém životě, kdy mu v 26 letech zjistili rakovinu lymfomu. Nejtěžší prý bylo vysvětlit nemoc právě dcerám.

„Moje holky tehdy byly ještě malé. Samozřejmě věděly, že táta chodí k doktorovi, ale nepřikládaly tomu nějaký zásadní význam,“ vzpomíná. Až když byly větší, celý problém jim vysvětlil.

Hlavně je tak naučil prevenci, kterou, kdekoliv může, osobně propaguje. A právě proto se také aktivně angažuje v nadaci Rakovina věc veřejná.

„Myslím si, že právě tak jsem v nich zakořenil ten fakt, aby nevynechaly žádnou preventivní prohlídku. To je z toho všeho ta dobrá deviza pro život,“ vzpomíná Honza Musil na dobu, kdy se v něm nemocí zlomilo více věcí, které si v životě srovnal.

Kristina Kloubková: Učím se žít s novým chlapem

Autor: Blanka Konrádová